Środowisko

O czym w „Środowisku” napisali?

„Technologia mikro-nano-pęcherzyków (MNP) polega na wykorzystaniu specyficznych właściwości bardzo małych pęcherzyków gazów w cieczach, a szczególnie w wodzie” – można przeczytać w rozmowie z dr Andrzejem Mrozem, zatytułowanej „Ta technologia zmieni nasze życie”. Technologia ta ma być pomocna m.in. w oczyszczaniu ścieków oraz rekultywacji zbiorników wodnych. Rozmowę opublikowano w kolejnym, wrześniowym wydaniu miesięcznika „Środowisko”.

„Środowisko” i OZE

W tym wydaniu miesięcznika warto zwrócić uwagę także na tematykę poświęconą odnawialnym źródłom energii.

Środowisko

„Największe organizacje sektora odnawialnych źródeł energii zaapelowały w sierpniu do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie nowelizacji ustawy o OZE. Ich zdaniem wejście jej w życie w proponowanym kształcie zniweczy wszelkie nadzieje na poprawę sytuacji istniejących instalacji, doprowadzi do bankructwa wielu prywatnych producentów zielonej energii i w konsekwencji Polska nie wywiąże się z realizacji unijnych celów” – napisała Krystyna Forowicz w artykule pt. „Czy żal wiatraków?”. Lektura artykułu przybliży Czytelnikom aktualną sytuację związaną z funkcjonowaniem w Polsce elektrowni wiatrowych. Z kolei o rozwoju w naszym kraju biopaliw zaawansowanych napisała Urszula Stefanowicz.

Natomiast na ustalenia Europejskiej Agencji Środowiska, wg której blisko 50 tysięcy mieszkańców Polski umiera przedwcześnie każdego roku z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem uwagę zwraca Weronika Piestrzyńska.

Poza wspomnianymi publikacjami wrześniowe wydanie przynosi szereg innych interesujących artykułów, w tym poświęconych zagadnieniom związanym z ochroną przyrody.

Zachęcamy do ich lektury!

fot. Maxpress i sozosfera.pl