proekologiczne produkty do czyszczenia

Nowe proekologiczne produkty do czyszczenia

Lidl Polska poinformował, że w ofercie tej sieci handlowej pojawiła się nowa linia środków do czyszczenia Pure Home by W5. Jak podaje Lidl, to produkty zawierające nawet do 98% składników pochodzenia naturalnego i w 100% wyprodukowane w Polsce. Służby prasowe zaznaczają, że dzięki zastosowaniu składników pochodzenia naturalnego środki czystości są przyjazne dla domowników i środowiska. Na dodatek opakowania linii Pure Home by W5 są wytworzone w 100% z surowców pochodzących z recyklingu oraz nadają się w 100% do ponownego recyklingu.

Proekologiczne produkty do czyszczenia promowane przez ekologa

Mając na uwadze ochronę środowiska przyrodniczego oraz potrzeby klientów, Lidl Polska wprowadził na stałe nową linię środków czystości, obejmującą proekologiczne produkty do czyszczenia, czyli Pure Home by W5. Są one wyprodukowane ze składników pochodzenia naturalnego i zawierają ich nawet do 98%. Pełny zestaw obejmuje sześć produktów, które wg Lidla w zupełności wystarczą do utrzymania w czystości całego domu. W skład linii wchodzą: płyn do mycia naczyń, płyn do czyszczenia łazienki, płyn do czyszczenia kuchni, płyn do mycia szyb i luster, a także płyn do czyszczenia podłóg i płyn do WC. Wszystkie one przyjemnie pachną bazylią i mandarynką, czarną porzeczką a nawet rabarbarem.

Wartym podkreślenia jest fakt, że produkty z linii Pure Home by W5 zwierają do 98% składników pochodzenia naturalnego i jest to pierwszy tego typu produkt w liniach marek własnych sieci dyskontowych w Polsce. Fakt, że nie zawierają parabenów, alergenów i sztucznych barwników sprawia, że są bezpieczne dla wszystkich domowników, nawet małych dzieci i zwierząt. Opakowania również są przyjazne dla środowiska, są wytworzone w 100% z surowców pochodzących z recyklingu – zaznacza sieć handlowa.

Lidl dodaje, że kampania marketingowa linii nowych produktów pozwoli poznać Łukasza Nowackiego, który jest ekologiem i projektantem permakultury, czyli zajmuje się inżynierią ekologiczną i projektowaniem środowiska, tworząc zrównoważoną architekturę siedzib ludzkich i samoregulujące się systemy rolnicze na wzór ekosystemów naturalnych. O produktach z linii Pure Home by W5 Łukasz mówi tak: – Ochrona środowiska to moje życie – od ponad 20 lat. Kiedy dbam o swój dom, chcę dbać także o środowisko. Dlatego kupuję środki czystości Pure Home by W5 w Lidlu: są ze składników pochodzenia naturalnego i w niskiej cenie. Wiarygodność produktu potwierdzają certyfikaty Viva dla Vegan, FSC i EcoLabel (w trakcie certyfikacji).

Proekologiczne produkty do czyszczenia w opakowaniach z surowców z recyklingu

Nowa linia, obejmująca proekologiczne produkty do czyszczenia, w opakowaniach wytworzonych w 100% z surowców pochodzących z recyklingu wpisuje się w zobowiązanie Lidl Polska dotyczące ograniczenia zużycia plastiku mówiące, że: do 2025 r. Lidl Polska ograniczy zużycie plastiku o 20%. Zobowiązanie to dotyczy opakowań produktów marek Lidla. Do 2025 r. wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą też nadawały się do recyklingu.

Cieszymy się, że możemy oddać w ręce klientów kolejny produkt przyjazny dla środowiska. Naturalny skład i opakowanie pochodzące z surowców z recyklingu doskonale wpisują się w strategię Lidl Polska, której celem jest ograniczenie ilości plastiku i prowadzenie gospodarki w obiegu zamkniętym. Dzięki temu, że produkt jest lokalny – linia Pure Home by W5 wytwarzana jest w Polsce – wspieramy polską gospodarkę a przez skrócenie drogi transportu minimalizujemy ślad węglowy produktu – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Lidl Polska

reklama

 

partner medialny