Ścieki z ubojni do rzeki

Nieczystości z ubojni do rzeki?

Policjanci z Komisariatu Policji w Radoszycach, wspólnie z pracownikami z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach (WIOŚ) prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wylewania do rzeki nieczystości płynnych.

Jak zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP), substancje pochodzą prawdopodobnie z działającego na terenie powiatu zakładu uboju zwierząt.

Nieczystości z ubojni do rzeki? – sprawę bada policja i WIOŚ

Stróże prawa z Radoszyc, wspólnie z inspektorami WIOŚ-u podejrzewali, że w jednym z zakładów uboju zwierząt może dochodzić wylewania nieczystości płynnych do rzeki. W związku z tym obie instytucje postanowiły dokładniej przyjrzeć się tej sprawie. W poniedziałkowy wieczór, podczas sprawdzenia rejonu rzeki, kontrolujący policjanci i pracownicy WIOŚ-u, natrafili na pompę i rurę. Za pomocą tej instalacji do rzeki wylewane były nieczystości płynne. Najprawdopodobniej pochodzą one z zakładu uboju zwierząt.

Jak podaje KW, funkcjonariusze wraz z inspektorami WIOŚ-u wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a także pobrali próbki zanieczyszczonej wody. Jeśli okaże się, że substancje wylewane do rzeki zagrażały środowisku, za prowadzenie tego nielegalnego procederu właścicielowi ubojni może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie www.swietokrzyska.policja.gov.pl

fot. Świętokrzyska Policja

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama