NFOŚiGW

Nowi wiceprezesi Zarządu NFOŚiGW

Konkurs na stanowiska prezesa i wiceprezesów Zarządu w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) został zakończony. Osiem najlepszych kandydatur zostało wyłonionych przez Radę Nadzorczą NFOŚiGW. Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska powołała trzech nowych wiceprezesów NFOŚiGW. Na stanowisko prezesa zostanie natomiast ogłoszony kolejny nabór – podał Narodowy Fundusz.

Przebieg postępowania – kto objął stanowiska wiceprezesów NFOŚiGW?

Postępowanie kwalifikacyjne złożone było z trzech etapów – oceny dokumentów złożonych przez kandydatów, merytorycznej oceny aplikacji oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Rada Nadzorcza NFOŚiGW wyłoniła osiem najlepszych kandydatur spośród wszystkich zgłoszeń, dwie na stanowisko prezesa, sześć na stanowisko wiceprezesa. Zostały one przekazane ministrowi klimatu i środowiska. Minister Hennig-Kloska zdecydowała o powołaniu wiceprezesów Narodowego Funduszu. Powołany został Robert Gajda, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. To  menedżer z ponad 20-letnim stażem. Od 2019 r. pełnił funkcję prezesa Zarządu w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kole. Wiceprezezem Zarządu Narodowego Funduszu został również Paweł Augustyn, menedżer z blisko 20-letnim doświadczeniem. Od września 2023 r. był prezesem Zarządu w firmie H2 Energy. Kraków i kierował jednym z największych projektów produkcji „zielonego” wodoru zlokalizowanym w gminie Górzyca.

Józef Matysiak, samorządowiec, wielokrotnie odznaczany za działalność na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej również został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Narodowego Funduszu. W latach 1988-1998, był prezesem Banku Spółdzielczego w Regnowie, a od 1998 r. sprawował urząd starosty rawskiego.

Na podstawie www.gov.pl

fot. NFOŚiGW

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny