Neutralizacja emisji dwutlenku węgla

Neutralizacja emisji dwutlenku węgla

Bolt, europejska aplikacja łącząca kierowców z pasażerami, wprowadza strategię neutralizacji emisji dwutlenku węgla z przejazdów, przekazując środki na projekty równoważące.

Jak zapewnia operator aplikacji, środki na projekty równoważące, których celem będzie neutralizacja emisji dwutlenku węgla przekazywane będą z każdego przejazdu. Jest to pierwszy krok w realizacji strategii Bolt na rzecz ochrony środowiska, zwanej „Green Plan”. Dodatkowo, już w ten czwartek, 19 września, na krakowskie ulice wyjadą pierwsze elektryczne samochody dostępne w usłudze Bolt ECO, a w Warszawie, w niedługim czasie, marka wprowadzi pilotażowo usługę Bolt Tesla.

Neutralizacja emisji dwutlenku węgla – elementem strategii aplikacji Bolt

Strategia kompensacji emisji dwutlenku węgla Green Plan jest inwestycją o wartości wielu milionów euro. Dzięki niej Bolt stanie się największą platformą przejazdów współdzielonych w Europie, która dobrowolnie zaangażuje się w kompensację emisji dwutlenku węgla.

Bolt zaznacza, że zaangażuje się w kompensację emisji z przejazdów w Polsce, Armenii, Austrii, Azerbejdżanie, Czechach, Chorwacji, Estonii, Finlandii, Francji, Gruzji, Kazachstanie, Portugalii, Rumunii, Rosji, Serbii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz na Węgrzech, Cyprze, Litwie, Łotwie, a także na Malcie, Słowacji i Ukrainie.

Strategia kompensacyjna będzie częścią „zielonego planu” marki, który określa szereg długoterminowych celów środowiskowych:

• Zrównoważenie wkładu Bolt w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu na poziomie co najmniej 5 mln ton do 2025 r.

• Zmniejszenie europejskich emisji CO₂ poprzez uruchomienie większej liczby „zielonych przejazdów” dla pasażerów i zrównoważenie emisji biur Bolt na całym świecie w 2020 r.

• Stworzenie bardziej ekologicznych miast poprzez uruchomienie większej liczby elektrycznych hulajnóg w wielu lokalizacjach, a także umożliwienie pasażerom Bolt przekazywanie darowizn na cele ekologiczne w samej aplikacji.

Ograniczyć wpływ na środowisko, także przez edukację i angażowanie klientów

Bolt zaznacza też, że przystąpił do Tech Green Pledge i zobowiązał się do ograniczenia swojego wpływu na środowisko i szerzej zakrojonego wkładu w rozwiązanie problemów środowiskowych. Zobowiązanie to obejmuje edukowanie i angażowanie klientów korzystających z aplikacji w tematy związane z wpływem działalności człowieka na środowisko przyrodnicze.

Zacznijmy od faktów – zmiany klimatu są rzeczywiste, a największą ich przyczyną są emisje gazów cieplarnianych. Obecnie transport drogowy odpowiada za około 20% całkowitej emisji tych gazów w Europie. Bolt jest częścią tego ekosystemu. Chcemy i musimy ponosić odpowiedzialność za wprowadzanie rozwiązań zmieniających ten stan rzeczy. Każdego dnia pracujemy nad przyspieszeniem używania współdzielonych i wydajnych pojazdów – elektrycznych samochodów, rowerów, hulajnóg i innych rodzajów środków lokomocji, które dopiero zostaną wynalezione. Musimy jednak zmierzyć się z faktem, że taka zmiana nie dzieje się wystarczająco szybko. Tak więc, podczas gdy staramy się zmniejszyć emisje poprzez np. dodanie do naszych flot pojazdów elektrycznych, już dzisiaj zaczniemy kompensować nasze przejazdy w Europie i wykorzystywać te działania jako siłę napędową dla firmy – mówi Markus Villig, CEO i założyciel Bolt.

Jesteśmy w wyjątkowej i szczęśliwej sytuacji, że możemy stać się inspiracją dla zmian zarówno w naszej branży, jak i poza nią. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa stanowić będzie przykład do naśladowania dla innych firm, dzięki czemu wszyscy będziemy dzielić odpowiedzialność za dbałość o nasze środowisko w przyszłości. Już w tym tygodniu w Krakowie, każdy pasażer będzie mógł zamówić pojazdy elektryczne dostępne w usłudze Bolt ECO, w Warszawie natomiast ruszamy z usługą Bolt Tesla. A to dopiero początek – podkreśla Dominik Wolski, Country Manager Bolt na Polskę.

Gwarancja przejrzystości działań

By zrealizować cel, jakim jest neutralizacja emisji dwutlenku węgla Bolt będzie współpracować z Natural Capital Partners, organizacją zarządzającą protokołem CarbonNeutral, która współpracuje z firmami na całym świecie i gwarantuje, że ich neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla działania biznesowe są przejrzyste, najwyższej jakości i mają pozytywny wpływ na środowisko.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Bolt

fot. Bolt

reklama

 

partner medialny