Muchy z recyklingu

Muchy z recyklingu

Grupa VIVE poinformowała, że 12 grudnia br. w Warszawie zaprezentowano nową kolekcję ekskluzywnych much z recyclingu. Zostały one przygotowane w ramach projektu BOW RE:TIED. Jest to nowa odsłona współpracy firmy VIVE Textile Recycling z projektantem mody Mariuszem Przybylskim, w ramach nurtu Textile Upcycling.

Muchy z recyklingu – nowy upcyclingowy projekt VIVE

BOW RE:TIED to projekt łączący dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling używanej odzieży – tłumaczy VIVE. Efektem współpracy firmy VIVE Textile Recycling i projektanta Mariusza Przybylskiego jest unikatowa kolekcja ekskluzywnych much stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu tekstyliów, które trafią do ambasadorów na całym świecie, partnerów biznesowych Grupy VIVE i dziennikarzy.
Pomysłodawcą projektu BOW RE:TIED jest właśnie Mariusz Przybylski. Nazwa projektu to gra słów: BOW TIE i REcycling z czego powstało BOW RE:TIED (muchą ponownie związana).

Idea recyklingu tekstyliów jest mi bardzo bliska, nadawanie drugiego życia starym ubraniom, biżuterii czy tkaninom to droga, którą podążam już kilka lat. Zawsze też podkreślam, że lubię w swojej pracy skrajności, czyli lubię łączyć rzeczy pozornie do siebie niepasujące. Taki jest właśnie z pomysłem przełożeniem recyklingu na eleganckie muchy. Z VIVE Textile Recycling zrobiliśmy kilka ciekawych projektów dotyczących nurtu Textile Upcycling, jak Transplantacja, Adaptacja i stylizacje zawodników w projekcie Re:Aktywacja. BOW RE:TIED jest kontynuacją tej współpracy – tłumaczy Mariusz Przybylski.

Zaangażowanie w działania z zakresu recyklingu tekstyliów to swoiste DNA Grupy VIVE, która od 26 lat stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania tekstyliów, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce – zaznacza firma.

Szyta na miarę innych czasów, innych mód, innych gustów i innych nas. Taka jest właśnie nasza mucha. Upcycling łamie stereotypy i ukazuje solidarność ze sztuką tworzenia dzieł godnych uwagi z rzeczy pozornie niepotrzebnych. To nowa tendencja w świecie biznesu będąca redefinicją klasycznej elegancji. Grupa VIVE z Mariuszem Przybylskim po raz kolejny udowadnia, że surowce są wszędzie, a jedynym ograniczeniem ich ponownego wykorzystania jest wyłącznie nasza wyobraźnia – mówi Agnieszka Servaas, prezes Zarządu VIVE Management.

Na podstawie informacji nadesłanej przez VIVE

fot. VIVE

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny