zrywają z jednorazowym plastikiem

Legniccy licealiści zrywają z jednorazowym plastikiem

II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy (LO) przyłączyło się do miejskiej akcji realizowanej pod hasłem „Zrywam z plastikiem”. Jest to kolejna instytucja, która postawiła sobie za cel ograniczenie i wyeliminowanie z użycia jednorazowych wyrobów plastikowych – podkreśla Urząd Miasta Legnica (UM).

Uczniowie II LO zrywają z jednorazowym plastikiem

W minionym roku uczniowie II LO szyli ekoworeczki, promując alternatywny sposób na ograniczenie tzw. zrywek czy foliówek. Na tym jednak nie poprzestali i w tym roku postanowili przyłączyć się do akcji #zrywamzplastikiem, organizując kolejne warsztaty pn. „Let’s PUF”, które odbędą się 6 grudnia. Poprowadzą je uczennice klasy III c – Ola Kłosowska oraz Mirela Król – zaznacza UM.

Tym razem organizujemy warsztaty, podczas których z uzbieranych wcześniej plastikowych butelek będziemy robić pufy, które następnie umieścimy na korytarzach szkolnych tak, aby każdy mógł z nich skorzystać – mówi Mirela Król.

Trwająca od marca tego roku akcja ekologiczno-edukacyjna „Zrywam z plastikiem”, organizowana przez legnicki magistrat, zatacza coraz szersze kręgi. Miasto współpracuje w tym zakresie z instytucjami kultury, firmami związanymi z legnicką gastronomią, a także ze stowarzyszeniami, wolontariatem miejskim #TeamLegnica czy palmiarnią. Urząd wskazuje, że celem jest ograniczenie używania jednorazowego plastiku w codziennym życiu i pokazywanie alternatywnych sposobów, aby na dobre mogły zniknąć z domów.

Urząd Miasta podkreśla też, że wraz Legnickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, prowadzi także proekologiczne lekcje edukacyjne wśród najmłodszych legniczan, zarówno w szkołach podstawowych jak i przedszkolach.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny