Konferencje na targach EKOTECH

Konferencje na targach EKOTECH

Prócz widowiskowej wystawy, na XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH odbędą się także konferencje prowadzone przez ekspertów z branży – podkreśla organizator wydarzenia – Targi Kielce.

Bogaty program wydarzeń, czyli konferencje na targach EKOTECH

Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH funkcjonują od początku istnienia kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Od wielu lat trzymają równy poziom – zarówno jeżeli chodzi o liczbę wystawców, jak i zwiedzających. Bogaty program wydarzeń corocznie przyciąga do Targów Kielce odwiedzających z branży – zaznacza organizator.

Wśród wydarzeń towarzyszących targom EKOTECH, Targi Kielce wymieniają: „VIII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami – MIFOD”; „Aktualne przepisy dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania” (organizator – Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO); „Dokumentacja i opracowania dla podmiotów gospodarczych i samorządów – porady i doświadczenia” (spółka Ekolog);  „Racjonalne gospodarowanie odpadami” (Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowy Klaster Kluczowy); Prelekcja w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy służb komunalnych (Koalicja BHP: Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, ENERIS Surowce).

VIII Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami – MIFOD

MIFOD to wydarzenie, którego organizatorem jest firma AK Nova. Forum poświęcone będzie sytuacji branży gospodarki odpadami po wdrożonych zmianach legislacyjnych oraz perspektywom na najbliższy czas. Jak podają Targi Kielce, Konferencja jest próbą zdiagnozowania sytuacji m.in. po zmianach w ustawach o odpadach i o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Będzie też dotyczyć obowiązków wynikających z nowych konkluzji BAT i rozporządzeń ministerialnych. Ma ona także być podpowiedzią, jaką strategię powinny przyjąć samorządy, firmy komunalne, czy też instalacje, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Prelegentami będą prawnicy, technolodzy, kadra zarządzająca firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowcy związani z branżą. Konferencja adresowana jest do samorządowców, przedsiębiorców i osób zainteresowanych problematyką odpadową, będzie się odbywać w sali konferencyjnej F1 na terenie targów, 26. lutego br., w godz. 10.00-16.30

Więcej informacji o targach i towarzyszących im wydarzeniach na stronie internetowej organizatora.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Targi Kielce

fot. Targi Kielce

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny