kończy z jednorazowym plastikiem

Jastrzębie-Zdrój kończy z jednorazowym plastikiem

Magistrat w Jastrzębiu-Zdroju kończy z jednorazowym plastikiem. Woreczki, butelki i kubeczki na wodę oraz jednorazowe talerzyki z tworzyw sztucznych – w jastrzębskim magistracie tego typu produkty przechodzą właśnie do historii – poinformował Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój (UM).

Jastrzębski magistrat kończy z jednorazowym plastikiem

Anna Hetman, prezydent miasta podjęła decyzję, że od 1 września br. przedmioty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych zostaną zastąpione odpowiednikami wykonanymi z alternatywnych i biodegradowalnych surowców. Decyzja ta – jak zaznacza UM – podyktowana jest troską o środowisko przyrodnicze.

Tym zarządzeniem chcemy dać mieszkańcom przykład, jak żyć odpowiedzialnie. Pragniemy ograniczyć liczbę jednorazowych plastików, zużywanych w naszym mieście. Zachęcamy również do spożywania wody z kranu – powiedziała prezydent Hetman.

Jak zaznacza UM, zarządzenie będzie miało wpływ na wybór dostawców produktów i usług dla urzędu. Również zamawiane przez miasto materiały promocyjne, w miarę możliwości, wykonane będą z tworzyw podlegających recyklingowi.

Przedmioty i opakowania, zakupione przed wydaniem zarządzenia, będą zużyte do wyczerpania zapasów – dopowiada jastrzębski magistrat.

Na podstawie www.jastrzebie.pl

fot. arch. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny