bezpieczniejsze dla środowiska

Karty płatnicze bezpieczniejsze dla środowiska

Mastercard opracował katalog zrównoważonych materiałów, a jednocześnie producentów kart płatniczych, którzy z tych materiałów korzystają. Ma to na celu ułatwienie bankom wydawania kart, które są bezpieczniejsze dla środowiska.

Bezpieczniejsze dla środowiska karty płatnicze na ponad 12 rynkach

Jednocześnie marka wskazuje, że z jej oferty zrównoważonych kart mogą obecnie korzystać konsumenci na ponad 12 rynkach na całym świecie, a już ponad 60 instytucji finansowych wydaje karty, które są tworzone ze zweryfikowanych materiałów, wykonanych z tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu, pochodzenia biologicznego, bezchlorowych i degradowalnych.

Karty płatnicze bezpieczniejsze dla środowiska-rys.-Mastercard

Ta nowa inicjatywa jest kolejnym ważnym krokiem prowadzącym do uruchomienia przez Mastercard globalnego systemu certyfikacji zrównoważonych kart. Opiera się on na Partnerstwie na rzecz bardziej proekologicznych płatności (eng. Greener Payments Partnership) utworzonym przez Mastercard i producentów kart Gemalto, Giesecke+Devrient i IDEMIA w 2018 r., w celu ustanowienia najlepszych praktyk w zakresie ochrony środowiska i zmniejszenia ilości tworzyw sztucznych PCV jednokrotnego użytku w produkcji kart.

Karty-płatnicze-bezpieczniejsze-dla-środowiska-rys.-Mastercard-2.jpg

Warto zaznaczyć, że każdego roku produkowanych jest sześć miliardów kart płatniczych, wykonanych zazwyczaj z PCV. Karty te są wymieniane średnio co trzy/cztery lata, a wyrzucane, trafiają na składowiska odpadów na całym świecie.

Laboratorium czuwa by karty płatnicze były bezpieczniejsze dla środowiska

Mastercard Global DigiSec Lab w Wielkiej Brytanii działa na rzecz maksymalizacji innowacji produktowych i inwestycji w bezpieczeństwo. Laboratorium zainwestowało w technologię, która analizuje skład materiałowy karty oceniając jej „ekologiczność”. W ten sposób klienci mają pewność, że każda karta Mastercard wyprodukowana ze zrównoważonego materiału została zweryfikowana. Ponadto laboratorium inwestuje w badania naukowe związane z przyjaznymi dla środowiska sposobami recyklingu istniejących plastikowych kart.

Na podstawie nadesłanej informacji

rys. 2 x Mastercard

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny