Jeżdżące filtry

Prezentacja autobusów wyposażonych w silniki spełniające normy emisji EURO 6, przejażdżka po mieście, konkurs fotograficzny, konkurs rysunkowy dla przedszkolaków, spotkanie z organizatorami komunikacji miejskiej w Krakowie oraz z producentami autobusów czekały na mieszkańców Grodu Kraka 31 lipca br. w ramach Dnia Otwartego Ekologicznej Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
 
Organizatorem imprezy była spółka Mobilis, przy współudziale Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT), Mercedes Benz, AMZ Kutno i Millennium Leasing.
 
Od 1 sierpnia br. mieszkańcy oraz turyści w Krakowie będą podróżowali nowoczesnymi autobusami miejskimi z silnikami spełniającymi normę EURO 6. Blisko 70 z nich należy do warszawskiej spółki Mobilis. Oprócz komfortu pojazdy te znacznie przyczynią się do poprawy jakości powietrza w warunkach miejskich. Zgodnie z umową zawartą pomiędzy ZiKiT-em a Mobilisem, warszawska spółka będzie woziła mieszkańców Krakowa przez najbliższych 10 lat.
 
Autobusy, o których mowa, to City Smile CS10LF i City Smile 12LF polskiego producenta AMZ Kutno, oraz 18-metrowe Conecto G Mercedes-Benz. Pojazdy te zapewnią komfortową, bezpieczną jazdę po mieście.
 
 
Poruszając się po mieście, autobusy będą stanowiły swoiste filtry oczyszczające atmosferę w aglomeracji krakowskiej. Dzięki pracy silnika EURO 6 występujące w powietrzu szkodliwe związki są zasysane z atmosfery, a przechodząc przez silnik i inne urządzenia, ulegają rozkładowi i przeróbce. Silnik wydziela w efekcie tak obojętne dla środowiska substancje jak azot, woda czy dwutlenek węgla. Nie tylko więc nie zanieczyszcza środowiska, ale przyczynia się do likwidacji niebezpiecznego smogu, który w Krakowie stanowi spory problem. Szkodliwe składniki spalin z silników EURO 6 są wydzielane tylko w śladowych ilościach.
 
Na podstawie: http://krakow.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny