Ekologiczno-technologiczny hackathon

Ekologiczno-technologiczny hackathon już niebawem!

Już niedługo, w dniach 21-23 czerwca br., odbędzie się ekologiczno-technologiczny hackathon, czyli maraton programistyczny. Dokładnie rzecz ujmując, będzie to już IV edycja wydarzenia.

W jego trakcie ponad 150 uczestników, pod okiem ekspertów, mentorów i trenerów (przedstawicieli branży IT, biznesu i nauki), zmierzy się z problemami współczesnego świata – poinformowali organizatorzy wydarzenia. Są nimi Fundacja CODE:ME oraz Marek Kamiński Academy. Tegoroczny hackathon odbędzie się w formie stacjonarnej w Gdańsku, w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Trzy Lipy 3.

Ekologiczno-technologiczny hackathon – dlaczego warto wziąć w nim udział?

Odpowiadając na tak postawione pytanie organizatorzy tłumaczą, że warto uczestniczyć w przedsięwzięciu, ponieważ jest to nie tylko okazja do twórczego wykorzystania swoich umiejętności, ale także możliwość spotkania ludzi o podobnych pasjach i wartościach. „Tutaj pomysły stają się rzeczywistością!” – podkreślają.

Ekologiczno-technologiczny hackathon

„Poszukujemy osób kreatywnych i zaangażowanych, niezależnie od dziedziny, w której się specjalizują. Nie musisz być ekspertem, by wziąć udział w hackathonie! Uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia mentorów – prawdziwych guru z różnych dziedzin technologii, nauki i biznesu, gotowych podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem!” – podkreślono w informacji prasowej dedykowanej wydarzeniu.

Jaki będzie temat hackathonu?

Uczestnicy wydarzenia, wspólnie zmierzą się z problemami, które dotykają współczesnego świata! Celem hackathonu jest stworzenie innowacyjnych projektów, narzędzi i aplikacji, które mogą rzeczywiście poprawić jakość życia.

Organizatorzy wyszczególnili trzy obszary tematyczne i ścieżki konkursowe:

  1. Człowiek i jego dobrostan;
  2. Natura;
  3. Technologia.

Cały hackathon poprzedzony zostanie warsztatami z technologii, które pomogą wprowadzić uczestników w obszary problemowe przedsięwzięcia.

Udział można zgłosić poprzez strony: https://codeme.pl/eventy/hack4change-hackathon i https://hack4change.tech/, gdzie znaleźć można też szereg informacji o przedsięwzięciu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez serwis Sozosfera.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. kolaż

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny