ekokubki

Ekokubki w Tauron Arenie Kraków

W trakcie wydarzenia, jakie w miniony czwartek (11 kwietnia br.) odbyło się w TAURON Arenie Kraków, czyli podczas „Wędrówek z dinozaurami”, w punktach gastronomicznych w hali widowiskowej zaszła poważna zmiana. Od tego dnia, firma Arena Catering, sprzedaje bowiem ciepłe i zimne napoje wyłącznie w kubkach biodegradowalnych. Z oferty zniknęły natomiast opakowania plastikowe i rurki do picia.

Od 10 kwietnia br. w Tauron Arenie sprzedawane są ekokubki

Jak podkreśla spółka Agencja Rozwoju Miasta (ARM), TAURON Arena Kraków będzie pierwszym obiektem, w którym w punktach gastronomicznych wymienione zostaną wszystkie jednorazowe plastikowe opakowania, w których gościom wydawane są napoje i jedzenie.

Kawa, herbata i napoje gazowane będą od teraz sprzedawane w kubkach wykonanych wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego, w 100% odnawialnych – z trzciny cukrowej. Ekokubki będą dostępne w czterech pojemnościach: 100, 200, 300 i 400 ml.

Napoje gorące będzie także można kupić w jednowarstwowych biodegradowalnych kubkach papierowych powlekanych PLA, czyli w pełni biodegradowalnym polimerem polikwasu mlekowego. Z kolei napoje zimne (w tym piwo i soki) w kubkach w całości wykonanych z PLA.

Jak podaje ARM, w sprzedaży nie będzie już także plastikowych rurek, ale na kubki będzie można założyć ułatwiające picie wieczka „z dziubkiem” wykonane z trzciny cukrowej i bambusa oraz wieczka wykonane z PLA.

Gorące napoje będzie można pomieszać drewnianymi mieszadełkami. Jednorazowe sztućce będą wykonane z PLA, a opakowania, w których wydawane będą posiłki na wynos będą wykonane z trzciny cukrowej.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ARM

fot. Archiwum ARM

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama

partner medialny

reklama

reklama