oszczędzi 3 hektary lasu

Digitalizacja dokumentów oszczędzi 3 hektary lasu rocznie

Spółka KGHM Polska Miedź poinformowała, że wprowadza elektroniczny obieg dokumentów. Dzięki czemu rocznie wygenerowanych zostanie 3,5 tony mniej dokumentów papierowych, a oszczędności mają sięgnąć miliona złotych. Inicjatywa oszczędzi 3 hektary lasu rocznie!

Szacujemy, że rokrocznie uratujemy do 3 hektarów lasów, które w przeciwnym razie byłyby przeznaczone na produkcję papieru wykorzystywanego przez nasze oddziały. Digitalizacja zwiększa efektywność pracy, zmniejsza koszty i wpływa korzystnie na środowisko. To filary strategii KGHM – podkreślił Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji (COPI) KGHM Polska Miedź.

KGHM Polska Miedź oszczędzi 3 hektary lasu rocznie

Jak podaje KGHM, wyliczono, że od początku 2019 r. w całym KGHM zużyto łącznie 3,5 tony dokumentów papierowych. Przy założeniu sporządzenia jednego dokumentu w minutę kosztowało to 229 tys. minut czasu pracy, której wartość specjaliści wycenili na ponad 1 mln zł. Spółka miedziowa wskazuje, że wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów pod hasłem eRW – zakłada zmianę tej statystyki. Będzie oszczędniej i proekologicznie.

Wdrożenie eRW to ostatni etap digitalizacji procesu realizacji zamówień. Zastąpimy papierowe dowody księgowe (RW) dokumentem elektronicznym (eRW). Wszystkie operacje związane z zamówieniami, odnawianiem stanów naszych zasobów będą odnosić się do aktualnego stanu w magazynach – wyjaśnił Mariusz Drozdowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Łańcuchem Dostaw w KGHM.

Wprowadzenie projektu poprzedziły warsztaty dla przedstawicieli dziewięciu Oddziałów KGHM. Zapoznano ich z całym procesem elektronicznego obiegu dokumentów eRW i przeprowadzono ćwiczenia testując i udowadniając w praktyce zalety nowego systemu.

Teraz pracownicy począwszy od etapu zarezerwowania, przygotowania i zaksięgowania towaru na magazynie skupią się na procesach typowo fizycznych, a wszystkie aktywności dotyczące pobrania i rezerwacji zrobi za nich system – podkreślił dyrektor Drozdowski.

Korzyści wejścia w życie zasad eRW to uwolnienie czasu pracy uczestników procesu, którzy poświęcali godziny na zatwierdzanie dokumentów papierowych. To także wzrost efektywności finansowo-procesowej oraz sukces proekologiczny – zaznacza KGHM.

Proekologiczna strategia koncernu miedziowego

KGHM od 2019 roku wdraża nową strategię, która wśród określonych w dokumencie głównych kierunków zakłada nacisk na ekologiczność produkcji, wprowadzenie założeń gospodarki obiegu zamkniętego i elektromobilność. W ramach kierunku E-przemysł zakładana jest systematyczna digitalizacja procesów i wprowadzenie spółki w czwartą rewolucję przemysłową – dodaje koncern.

Na podstawie kghm.com

fot. KGHM Polska Miedź

reklama

reklama

 

partner merytoryczny