Budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych

Budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych – spotkanie w Elblągu

Na zaproszenie Witolda Wróblewskiego, prezydenta Elbląga w mieście przebywał w ubiegłym tygodniu Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie (ZDW). Jak zaznaczył Urząd Miejski w Elblągu (UM), tematem rozmów była budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych.

Budowa i finansowanie nowych ścieżek rowerowych tematem rozmów prezydenta miasta i dyrektora ZDW

Spotkanie odbyło się w kontekście uruchamiania nowych środków pochodzących z Unii Europejskiej, będących wsparciem na rozwój gospodarczy dla poszczególnych krajów zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa. Z wykorzystaniem powyższych środków Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje dużą inwestycję pn. „Kompleksowa budowa sieci dróg rowerowych w województwie warmińsko-mazurskim” – podał UM.

Jak wskazywano podczas spotkania, wśród ścieżek rowerowych, które można zrealizować z wykorzystaniem nowych funduszy unijnych są trakty łączące centrum miasta z dzielnicami podmiejskimi i najbliższymi miejscowościami. Nowe ścieżki powinny jednocześnie wpisywać się w już istniejący system ścieżek rowerowych i przebiegający przez Elbląg szlak Green Velo.

Przy okazji magistrat zaznaczył, że z końcem minionego roku prezydent Wróblewski podjął już konkretne kroki przybliżające budowę traktu pieszo-rowerowego do Dąbrowy. Na ostatniej sesji Rady Miasta, 29 grudnia 2020 r., wpisano do budżetu na 2021 rok kwotę 230 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej dla tego traktu.

Wspólne rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich powinny zakończyć się wyborem tych inwestycji, które będą miały szansę na realizację z wykorzystaniem funduszy unijnych. Synchronizacja budowy ścieżek w mieście z planami Zarządu Dróg Wojewódzkich i samorządem województwa powinna stworzyć sieć rowerową w całym regionie – dodał UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM w Elblągu

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama