Banery wyborcze na torby

Banery wyborcze na torby

Z ciekawą inicjatywą wystąpił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (UMWM). Dotyczy ona plastikowych banerów, które w tysiącach pozostały na terenie regionu po zakończonej niedawno kampanii wyborczej.

Urząd zwraca uwagę, że pozostałości kampanii psują krajobraz regionu i dodaje, że wspólnymi siłami można to zmienić! – Przynieś baner do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my damy mu drugie życie, przerabiając go na torby i plecaki! – apeluje Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa.

Przetworzą banery wyborcze na torby by nie zanieczyszczały środowiska

Jak zapewnia UMWM, pobannerowe, proekologiczne torby trafią do mieszkańców regionu podczas konkursów i spotkań, organizowanych m.in. przez zespół projektu pn. EkoMałopolska. Dodatkowo urzędnicy zadbają, aby twarze i nazwiska kandydatów nie były na nich rozpoznawalne.

Wyborcza gorączka stygnie. Pozostały po niej tysiące plastikowych bannerów, promujących kandydatów poszczególnych partii. Sprawdziłem, jak długo taki przedmiot może się rozkładać – okazuje się że ok. 400 lat! Apeluję do wszystkich komitetów wyborczych – nie pozwólmy, aby bannery wyborcze psuły krajobraz Małopolski i przyczyniały się do degradacji środowiska! Przynieście je do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, a my je posegregujemy i przetworzymy np. na torby i plecaki w duchu up-cyclingu – powiedział wicemarszałek Urynowicz.

By przekazać bannery należy skontaktować się z Departamentem Środowiska UMWM pod numerem telefonu: 12 29 90 908.

Na podstawie www.malopolska.pl

fot. UMWM

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny

reklama