Autobusy hybrydowe Volvo

Autobusy hybrydowe Volvo – ciszej i dłużej

Firma Volvo Buses donosi, że poprawiła parametry swoich autobusów hybrydowych, dzięki czemu mogą one teraz jeździć cicho i bezemisyjnie – wyłącznie na napędzie elektrycznym – z większą prędkością i na dłuższych odcinkach. Ma to pozwolić operatorom transportu publicznego na wykorzystanie autobusów hybrydowych także w strefach zerowej emisji w miastach lub na innych wrażliwych obszarach. Zmiana obejmuje wszystkie modele autobusów hybrydowych Volvo.

Nasz pierwszy autobus hybrydowy wprowadziliśmy na rynek dziesięć lat temu. W tym czasie technologia ta rozwijała się i doskonaliła. Wprowadzając obecne ulepszenia stawiamy kolejny ważny krok w kierunku wspierania naszych klientów w elektryfikacji ich taborów autobusów miejskich, umożliwiając im jednocześnie zachowanie elastyczności, jaką oferują autobusy hybrydowe – powiedział Johnny Lidman, Product Manager do spraw autobusów miejskich w Volvo.

Autobusy hybrydowe Volvodłużej na napędzie elektrycznym

Autobusy hybrydowe Volvo poruszają się wyłącznie na napędzie elektrycznym, cicho i bezemisyjnie, dojeżdżając do przystanku, podczas postoju – kiedy wsiadają i wysiadają pasażerowie – a także włączając się do jazdy. W nowych hybrydach zasilanie elektryczne może być wykorzystywane także przy prędkościach dochodzących nawet do 50 km/h (wcześniej napęd spalinowy uruchamiał się po osiągnięciu prędkości na poziomie 15-20 km/h). W zależności od warunków atmosferycznych i ukształtowania trasy, autobus może bez przełączania się na napęd spalinowy przejechać na zasilaniu elektrycznym do 1 km. Nowe autobusy hybrydowe zostały też wyposażone w system zarządzania strefami (Volvo Zone Management), który umożliwia zaprogramowanie pojazdu tak, aby automatycznie przełączał się na zasilanie elektryczne w wybranych obszarach, a prędkość regulowana była bez konieczności hamowania.

Każde miasto i każda trasa autobusowa ma swoje specyficzne warunki i wymogi. Aby zapewnić optymalne dla danej trasy rozwiązanie, zawsze przygotowujemy rozwiązania wspólnie z naszymi klientami, włączając w to szczegółową analizę danej trasy, tak aby móc zapewnić odpowiednią efektywność pojazdów – wyjaśnia Johnny Lidman.

Nowe autobusy hybrydowe Volvo – garść informacji

Jak podaje producent, autobusy hybrydowe Volvo to tzw. pojazdy o pełnym systemie hybrydowym, co oznacza, że są zasilane elektrycznie i całkowicie bezemisyjne do osiągnięcia prędkości 50 km/h oraz podczas postoju autobusu na przystanku. W każdym innym przypadku, autobus napędzany jest przez mały silnik diesla, spełniający normy EURO 6. Zużycie paliwa i emisja CO2 są na poziomie do 40% niższym w porównaniu do autobusów wyposażonych w silnik diesla.

W odróżnieniu do autobusów całkowicie elektrycznych i elektrycznych hybryd (plug-in), autobusy hybrydowe Volvo nie wymagają systemu ładowania. Akumulatory są zasilane energią generowaną podczas hamowania. Dzięki temu autobusy te można wykorzystywać właściwie na każdej trasie, zarówno w obszarach miejskich, jak i na przedmieściach.

Autobusy hybrydowe Volvo są dostępne w standardowej wersji 12-metrowej, przegubowej oraz jako pojazdy dwupoziomowe (double-deck bus).

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Volvo Buses

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama