50 tysięcy drzew

Jesień w Łodzi będzie zielona – przybędzie 50 tysięcy drzew

Zbliża się sezon nasadzeń. Tegorocznej jesieni w Łodzi będzie to czas niezwykle intensywny. Miasto planuje posadzić 50 tysięcy drzew, również we współpracy z partnerami zewnętrznymi. Do tego dojdą nasadzenia krzewów i bylin, które jeszcze bardziej wzbogacą krajobraz łódzkich ulic. Pojawią się nawet zielone ściany na kilku łódzkich budynkach – zapowiedział Urząd Miasta Łodzi (UM).

50 tysięcy drzew, by powiększyć „zielone płuca” miasta

W planach, w ramach kontynuacji zazieleniania obszarów miejskich, jest posadzenie jesienią 50 tysięcy drzew. Drzewa będą sadzone wszędzie tam, gdzie sprzyjają temu warunki terenowe. Chodzi o to, by w przyszłości „zielone płuca Łodzi” były jeszcze większe. Pojawią się też w Łodzi kępy leśne, nieco mniejsze skupiska drzew. Na ten cel przeznaczonych zostanie niemal 3 tysiące dużych roślin – zapowiedział UM.

Bardzo dużo drzew pojawi się też przy łódzkich ulicach, praktycznie w każdej dzielnicy miasta. Będą to m.in. lipy, głogi, dęby, wiśnie i jesiony – łącznie będzie to kolejnych 500 nasadzeń. Z kolei w dwóch parkach – Podolskim i Poniatowskiego – zasadzonych zostanie 3500 nowych krzewów z gatunków kalmia wąskolistna i cis pospolity. Na Górce Rogowskiej – w ramach projektu z budżetu obywatelskiego – powstanie natomiast Ogród Różany. Będzie on liczyć 700 sztuk tych kwiatów. W kilku lokalizacjach Łodzi planowane są też nasadzenia roślin cebulowych – dodał UM.

600 dębów na 600-lecie Łodzi

Do działań miejskich dojdzie inicjatywa ThinkLodz. To – według UM – pierwszy miejski think tank w Polsce. W drugiej połowie października będzie on finalizował projekt sadzenia 600 dębów na 600-lecie Łodzi. Pierwsze dwadzieścia takich drzew posadzono już na Stawach Stefańskiego w lipcu br. Kolejne nasadzenia w planach to: ok. 200 drzew przy ul. Piłsudskiego i Rokicińskiej i ponad 50 roślin w okolicy Ronda Inwalidów. Tyle samo roślin ma się pojawić w okolicy skrzyżowania ul. Przybyszewskiego z ul. Augustów i przy ul. Puszkina w rejonie Ronda Sybiraków. Setka nowych drzew znajdzie swoje miejsce przy ul. 11 listopada i alei Włókniarzy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny