30 autobusów elektrycznych

30 autobusów elektrycznych dla Wenecji

Umowa na 30 autobusów elektrycznych podpisana. Firma Solaris Bus & Coach pochwaliła się, że pozyskała kolejne zamówienie z Włoch na bezemisyjne autobusy modelu Solaris Urbino 12 electric. Po podpisanej niedawno umowie z ATM Milano, na mocy której do Mediolanu może trafić nawet 250 pojazdów tego typu, polski producent otrzymał zamówienie od przewoźnika ACTV SPA Venezia na 30 elektrobusów Urbino 12 electric i infrastrukturę służącą do uzupełniania energii. Łączna wartość pozyskanego kontraktu przekracza kwotę 20 mln euro – chwali się producent autobusów.

Umowa na 30 autobusów elektrycznych podpisana

Umowa podpisana przez przedstawicieli firmy Solaris z przewoźnikiem ACTV SPA Venezia obejmuje dostawę 30 autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric, które użytkowane będą na dwóch wyspach – Lido oraz Pellestrina, na których zastąpią w 100% dotychczas stosowaną flotę autobusową opartą na pojazdach z tradycyjnym napędem diesla. Do Wenecji, oprócz pojazdów dostarczona zostanie także infrastruktura niezbędna do uzupełniania energii w postaci dziewięciu szybkich ładowarek pantografowych, sześciu stacjonarnych ładowarek służących do ładowania metodą plug-in, oraz jedna mobilna ładowarka plug-in.

Jednostką napędową weneckich elektrobusów będzie oś ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi o mocy 2 x 125 kW, a energia potrzebna do ich napędzania magazynowana będzie w bateriach typu Solaris High Power o całkowitej pojemności 116 kWh. Producent na życzenie klienta przystosuje pojazdy zarówno do ładowania poprzez ładowarki zajezdniowe typu plug-in oraz szybkie uzupełnianie energii za pośrednictwem zamontowanego na dachu pantografu.

Bezemisyjne Solarisy wyposażone zostaną w szereg udogodnień, a wśród nich należy wymienić wydajną klimatyzację, rampę ułatwiającą wejście do pojazdu osobom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi. Na pokładzie nie zabraknie również rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej, a także monitoringu wizyjnego, składającego się m.in. z kamer przestrzeni pasażerskiej, kamery cofania oraz kamery do obserwacji pracy pantografu.

Zgodnie z podpisaną z przewoźnikiem umową, wszystkie pojazdy wraz z infrastrukturą zostaną dostarczone przed końcem 2020 r. Nie będą to jednak pierwsze autobusy marki Solaris w Wenecji. Podpoznański producent dostarczył już wcześniej 18 autobusów, w tym 10 o napędzie gazowym (CNG).

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama