100% udziałów w spółce Bioproten przejęte!

Firma Eneris pochwaliła się, że przejęła 100% udziałów w spółce Bioproten. Tym samym zwiększyła swój potencjał działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych rozwiązań związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym (GOZ).

Wdrażanie kolejnych etapów GOZ

Przy okazji spółka podkreśliła, że działa na rzecz ochrony środowiska i transformacji energetycznej poprzez sukcesywne wdrażanie kolejnych etapów GOZ. W tym zakresie działa zgodnie z przyjętą misją: „Czysta ziemia, woda i powietrze”. Istotnym elementem jej realizacji jest przejęcie udziałów w spółce Bioproten, która specjalizuje się w odbiorze i przetwarzaniu przeterminowanej, nienadającej się do spożycia żywności. Firma ta zajmuje się także zagospodarowanie, odpadów kuchennych pochodzących z gastronomii oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Przejęcie 100% udziałów w spółce Bioproten – otwarcie na nowe obszary

– Zakup Bioprotenu to otwarcie się na nowe, nieobecne do tej pory w portfolio Eneris obszary rynku gospodarki odpadami. Działalność Bioprotenu znakomicie uzupełnia łańcuch wartości oferowany przez Eneris i pozwala na zwiększenie strumienia obsługiwanych surowców – powiedziała Dorota Włoch, prezes Zarządu Eneris Surowce.

Wraz z nabyciem udziałów w Bioprotenie do grona pracowników Eneris dołącza 470 osób. W efekcie nowi pracownicy stają się częścią, liczącego ponad 2000 osób, zespołu.

Przejęcie spółki Bioproten z Konina to kolejna znacząca inwestycja firmy w ostatnich miesiącach. Spółka przypomniała, że w styczniu br. przejęła spółkę Grabplast z Grabowa k. Iławy. To firma specjalizująca się w recyklingu folii, produkcji granulatu LDPE oraz worków foliowych. Z kolei na początku marca br. Eneris uruchomił największy działający w Europie zakład recyklingu baterii litowych – Eneris B&R (Batteries & Recycling) w Żarkach k. Częstochowy.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Eneris

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny