Zakup samochodu specjalistycznego

Zakup samochodu specjalistycznego dla włocławskich „Wodociągów”

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Włocławku (MPWiK) podpisało umowę na dostawę samochodu specjalistycznego do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej – poinformował Urząd Miasta Włocławek (UM). Jak przekazuje włocławski magistrat, zakup samochodu specjalistycznego, to część projektu pn. „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji Włocławek III etap”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Zakup samochodu specjalistycznego – wartość zadania to 2,2 mln zł

Włocławski UM podał, że w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego na zakup samochodu specjalistycznego, pojazd dostarczy firma KANRO z Białegostoku. Wartość zadania wynosi ok. 2,2 mln zł netto, a zakończenie realizacji umowy zaplanowano do stycznia 2022 r.

Przedmiotem zawartej umowy jest zakup i dostawa wielofunkcyjnego samochodu specjalistycznego na podwoziu trzyosiowym z zabudową przystosowaną do ciśnieniowego czyszczenia, udrażniania i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej (w tym kolektorów grawitacyjnych, studni i studzienek kanalizacyjnych, a także komór na kolektorach, itp. – wylicza UM. Pojazd wyposażony jest w system jednostopniowego odzysku wody z możliwością zasysania nieczystości do zbiornika oraz usuwania zanieczyszczeń i osadów. Dodatkowo w ramach zamówienia wykonawca przeszkoli pracowników MPWiK w zakresie pełnej obsługi i eksploatacji pojazdu.

To nie pierwszy zakup samochodu specjalistycznego

Przy okazji UM przypomniał, że w 2019 r. w ramach realizowanego projektu unijnego MPWiK przeprowadziło zakup samochodu specjalistycznego marki KAISER CityCycler na podwoziu samochodu ciężarowego MAN TGM 18.320 4×2, który również wykorzystywany jest do czyszczenia i konserwacji infrastruktury kanalizacyjnej na terenie Włocławka.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama