Wylewał nieczystości ciekłe

Wylewał nieczystości ciekłe do strumienia

Pod koniec minionego tygodnia funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszycach natrafili na nielegalną działalność. 63-latek zajmujący się wywozem nieczystości ciekłych postanowił pozbywać się ich na własna rękę wylewając je do rzeki. Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji W Kielcach (KWP), sprawcy grozi za to cofniecie pozwolenia na prowadzenie dalszej działalności oraz wysoka grzywna.

Wylewał nieczystości ciekłe do strumienia – grozi mu grzywna i utrata zezwolenia

Jak podaje KWP, funkcjonariusze patrolujący teren jednej z wiosek w gminie Działoszyce zwrócili uwagę na silny zapach ścieków. Postanowili zatem dokładniej przyjrzeć się sprawie.

W efekcie podjętych działań sprawdzających zauważyli strumień nieczystości wylewający się przez specjalnie przygotowaną rurę. Wyprowadzała ona nieczystości z garażu usytuowanego tuż przy małym strumieniu. Policjanci zdecydowali się odwiedzić właściciela garażu, a na miejscu okazało się okazało, że są tam zaparkowane dwa pojazdy asenizacyjne przystosowane do wywozu ciekłych nieczystości.

Niby nie jest to nic nadzwyczajnego, jednak to właśnie z tych pojazdów wylewały się ścieki, których zapach zwrócił uwagę policjantów. W ten sposób odpady ciekłe zamiast do oczyszczalni ścieków trafiały bezpośrednio do małego strumyka, a stamtąd dalej do rzeki Nidzica. Właścicielem pojazdów był 63-letni właściciel firmy asenizacyjnej. Zanieczyszczając środowisko przyrodnicze „przedsiębiorca” chciał osiągać większe zyski z prowadzonej przez siebie działalności, oszczędzając na kosztach zrzutu ścieków do oczyszczalni. W wyniku interwencji funkcjonariuszy nieuczciwe metody „gospodarowania” nieczystościami ciekłymi, zamiast oszczędności przyniosły skutki odwrotne w stosunku do zamierzonych. Jak bowiem podaje KWP, mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz utrata pozwolenia na dalszą działalność.

Na podstawie informacji nadesłanej przez KWP w Kielcach

fot. Policja Świętokrzyska

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama