Na budowę wodociągów oraz sieci kanalizacyjnych

Ponad 24 mln zł trafiło do kolejnych kujawsko-pomorskich gmin. Środki te przeznaczone są na budowę lub modernizację ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów oraz sieci kanalizacyjnych. Umowy dofinansowania przedstawicielom samorządów gminnych i spółki gminnej wręczyli Dariusz Kurzawa, wicemarszałek i Aneta Jędrzejewska, członek zarządu województwa. Miało to miejsce we czwartek, 9 listopada br., a poinformował o tym Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nie tylko budowa i modernizacja wodociągów oraz sieci kanalizacyjnych

– Inwestycje, na które trafia dofinansowanie, znacząco poprawiają standard życia. Budowa nowych i modernizacja istniejących systemów gospodarki wodno-ściekowej oznaczają lepszą wodę w kranach, ale także troskę o stan środowiska naturalnego. Na ten cel przeznaczyliśmy już blisko 100 milionów złotych – mówiła Aneta Jędrzejewska w rozmowie z dziennikarzami. – Ponadto w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabiegaliśmy o środki na realizację kolejnych projektów na wypadek pojawienia się oszczędności. Efektem tych działań jest pula pieniędzy, którą dziś rozdysponowaliśmy – dodała.

Dotacje na realizację projektów pochodzą z zarządzanych przez marszałkowską administrację środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW). Jak wskazał Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, najwyższa dotacja wyniosła ponad 4,5 mln zł. Posłuży ona do przebudowy stacji uzdatniania wody w Bursztynowie w powiecie grudziądzkim. Unijne środki trafiły także na modernizację infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Aleksandrów Kujawski. Wesprą one też budowę sieci kanalizacyjnej w Gostycynie (powiat tucholski), Lutowie (w powiecie sępoleńskim), Stolnie (powiat chełmiński) oraz z Dusocina do Mokrego (w powiecie grudziądzkim). Inwestycje zostaną zrealizowane do czerwca 2025 r. – zapowiedział urząd marszałkowski.

Z listą dofinansowanych projektów można zapoznać się pod poniższym linkiem.

Na podstawie www.kujawsko-pomorskie.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu