Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Bochni zakończona

Firma IDS-BUD pochwaliła się, że zakończyła prace przy projekcie, którego celem była rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Bochni. W projekcie wykorzystane zostały alternatywne i odnawialne źródła energii i inteligentne systemy sterowania. Inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni (MPWiK), a przedsięwzięcie zostało częściowo sfinansowane ze środków unijnych.

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków i słoneczna suszarnia osadów

W ramach oddanej do użytkowania inwestycji IDS-BUD rozbudował linię technologiczną przeróbki osadów ściekowych, zbudowano także słoneczną suszarnię osadów ściekowych o powierzchni 1 ha. Wykorzystanie w nich najnowocześniej technologii pozwoli na zmniejszenie wpływu obiektu na środowisko oraz na zmniejszenie jego uciążliwości dla mieszkańców dzięki dezodoryzacji zapachów – podkreśla wykonawca. Dodatkowo, by obniżyć emisję dwutlenku węgla, postawiono także na alternatywne i odnawialne źródła energii. Źródłem energii dla obiektu jest specjalnie wzniesiona instalacja do wytwarzania i przeróbki biogazu na energię elektryczną i cieplną wraz z montażem i uruchomieniem agregatu kogeneracyjnego.

Tak zaawansowany technicznie obiekt pozwolił naszej doświadczonej kadrze pokazać pełnię swoich umiejętności. Naszą specjalnością jest kompleksowa realizacja kontraktów. Wokół tego zbudowaliśmy na rynku swoją mocną markę, realizując od wielu lat najbardziej skomplikowane projekty na terenie całego kraju. Nowoczesne obiekty oczyszczania ścieków to kolejny ważny segment naszej działalności, który pokazuje także nasze możliwości w obszarze ochrony środowiska – powiedział Marcin Idzik, prezes IDS-BUD.

Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Bochni za 77,4 mln zł

Firma wskazuje, że w trakcie rozbudowy usprawnione zostało zarządzanie instalacją poprzez budowę inteligentnych systemów sterowania i nadzoru nad całym systemem wodociągowym i kanalizacyjnym. We wszystkich obiektach zamontowane zostały urządzenia i sterowniki najlepszych europejskich firm.

Inwestycja, realizowana w ramach projektu „Rozbudowa i przebudowa ciągu technologicznego na oczyszczalni ścieków w Bochni wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym”, kosztowała ponad 77,4 mln zł, a MPWiK otrzymało na to zadanie 40 mln zł unijnego dofinansowania. Brakującą część funduszy przedsiębiorstwo wodociągowe dołożyło z własnego budżetu.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. IDS-BUD

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama

reklama