Punkt obsługi zrzutu nieczystości

Punkt obsługi zrzutu nieczystości, czyli usługa WC-BUS w Pniewach

Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Pniewach (PPK) poinformowało, że od 1 lipca br. uruchomiło usługę WC-BUS. Jak zaznacza pniewska firma, profesjonalny punkt obsługi zrzutu nieczystości z kamperów i przyczep kempingowych to odpowiedź na coraz bardziej zyskujący na popularności sposób wypoczywania i spędzania wolnego czasu.

WC-BUS w Pniewach – odpowiedź na potrzebę pogodzenia turystyki i ochrony środowiska

Jako Spółka gminna dbamy o ochronę środowiska naturalnego, nasze działania mają pomagać chronić obszary wodonośne i akweny wodne. Pomysł narodził się właśnie z tej przyczyny. Obszar gminy Pniewy to teren, przez który każdego dnia przejeżdża niezliczona grupa osób, turystów, kierowców. Transport odbywa się drogą DK 92, która jest alternatywą dla autostrady A2 w kierunku Świecka. Widzimy autobusy, kampery i przyczepy kempingowe, które w naszej gminie mogą obrać dwa kierunki: drogę DK 92 w kierunku przejścia granicznego w Świecku albo drogę DK 24 w kierunku Gorzowa Wlkp. i dalej w kierunku polskiego wybrzeża. Gmina Pniewy położona jest w okolicy Wielkopolskiej Krainy 100 Jezior, stad też wielu turystów przyjeżdża tutaj aby wypoczywać – podkreśla Romana A. Kozub, prezes Zarządu PPK.

Punkt obsługi zrzutu nieczystości z regulaminem i dogodnym dojazdem

Jak wskazuje PPK, sąsiednie gminy mają rozwiniętą infrastrukturę służącą do wypoczynku, jednak nie ma u nich możliwości, aby w sposób bezpieczny dla środowiska pozbyć się nieczystości gromadzonych w pojazdach turystycznych. Na ten aspekt zwrócili już uwagę klienci korzystający z usługi umożliwionej przez punkt obsługi zrzutu nieczystości w Pniewach, który PPK uruchomiło na terenie tamtejszej oczyszczalni ścieków. Pniewskie przedsiębiorstwo podkreśla, ze do oczyszczalni, a tym samym do punktu obsługi zrzutu nieczystości, jest dogodny dojazd z DK 92, a obiekty oczyszczalni widać już z daleka.

WC-BUS Punkt obsługi zrzutu nieczystości

Dla Klientów przygotowano instrukcję korzystania z punktu, aby usługa nie była uciążliwa, lecz szybka i sprawna.

Spółka zaznacza, że za możliwość skorzystania z WC-BUS pobiera opłaty. Za zrzut wody szarej, opróżnienie kasety i napełnienie wodą czystą zapłacimy wyłącznie bezgotówkowo: – kampery i przyczepy kempingowe – 20 zł, a autobusy – 30 zł – wylicza PPK. Z regulaminem korzystania z usługi, jaką umożliwia punkt obsługi zrzutu nieczystości WC-BUS można zapoznać się na stronie internetowej PPK.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x PPK w Pniewach

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama

reklama