Dobiegła końca budowa sieci kanalizacyjnej w Gorzowie Wlkp. A zatem mieszkańcy mogą już podłączyć się do sieci i odprowadzać ścieki za jej pośrednictwem. Jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, wygodniejsze i pozwala chronić środowisko.
Wychodząc naprzeciw potrzebom gorzowian, tamtejsze Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło „program pomocy”, skierowany do mieszkańców rejonów, gdzie kanalizację wybudowano w ramach inwestycji pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6”. Program PWiK-u ma ułatwić podłączenie się do kanalizacji sanitarnej. Polega on na zleceniu przez właściciela nieruchomości wykonania przyłącza przez PWiK na prywatnym terenie oraz rozłożenie płatności za usługę na niskooprocentowane raty.
Władze PWiK-u zachęcają do zapoznania się z zasadami tego Programu na stronach internetowych spółki.













