Plany inwestycyjne krakowskiego MPWiK

Plany inwestycyjne krakowskiego MPWiK

127 kilometrów sieci wodociągowej powstanie w Krakowie do 2022 r. – informuje Urząd Miasta Krakowa (UM).

To jedna z wielkości wynikających z aktualizacji „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych” zaproponowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK).

127 km wodociągu i 137 km kanalizacji – plany inwestycyjne krakowskiego MPWiK

Do 2022 r. w Krakowie powstanie 127 km nowej sieci wodociągowej i 137 km kanalizacji. To wszystko w ramach, proponowanego przez spółkę programu inwestycyjnego „Budowa Infrastruktury Sanitarnej” (BIS). Jak można przeczytać w Internecie, jest to kolejny krok w stronę ochrony środowiska i podniesienia jakości życia mieszkańców Krakowa. Ci z nich, którzy przystąpią do Programu BIS, zyskają możliwość przyłączenia się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej na preferencyjnych warunkach – zaznacza krakowski magistrat.

Zarząd MPWiK w Krakowie zaplanował środki na inwestycje w latach 2018-2022 w wysokości blisko 580 mln złotych. Wspomniane inwestycje zawiera aktualizacja „Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych”. Najwięcej pieniędzy przeznaczonych na inwestycje (352 mln zł) zaplanowanych zostało na budowę nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Jak podaje UM, w ślad za aktualizacją Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, od 1 marca tego roku wprowadzone zostaną nowe zasady budowy infrastruktury sanitarnej na terenie Krakowa. Krakowskie MPWiK, powołuje się w tym miejscu na uchwałę Sądu Najwyższego (syg. III SZP 2/16), w której stwierdzono, że „każda osoba zainteresowana przyłączeniem do sieci zobowiązana jest wykonać przyłącze wodociągowe lub/i kanalizacyjne na własny koszt”.

Na podstawie krakow.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama