Kanalizacja w Radostowej

Odebrana została kanalizacja w Radostowej

Wodociągi Kieleckie poinformowały, że odebrana została kanalizacja w Radostowej. Odbioru końcowego dużego odcinka kanalizacji w Radostowej kieleckie przedsiębiorstwo dokonało w poniedziałek, 19 lipca br. Przedsiębiorstwo wodociągowe podkreśla przy tym, że jest to element dużej inwestycji w tym rejonie, która realizowana jest przy wsparciu środków unijnych.

Kanalizacja w Radostowej – projekt za 7,2 mln zł

W Radostowej powstało prawie 8 km kanalizacji z przyłączami, 2 km rurociągów tłocznych oraz pięć pompowni ścieków – wyliczają Wodociągi Kieleckie. Wszystko to kosztowało 7,2 mln zł, a wykonawcą było wyłonione w przetargu konsorcjum firm z Podkarpacia: Inwestycje Liniowe Invest-Line i Hydroterm.

Jak zaznaczają Wodociągi Kieleckie, kanalizacja w Radostowej powstała w ramach IV projektu unijnego pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W poniedziałek zakończył się odbiór końcowy tej inwestycji.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy odcinek infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie Masłów, zbudowany w ramach unijnego projektu. Ten popularny turystyczny rejon, skąd pochodził i który opisywał Stefan Żeromski, będzie miał czyste środowisko, a mieszkańcy – najzdrowszy napój, jakim jest kielecka kranówka – podkreślają wodociągowcy ze stolicy Świętokrzyskiego.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama

reklama