Nowe wydanie czasopisma

Nowe wydanie czasopisma „Forum Eksploatatora”

Dostępne jest już nowe wydanie czasopisma „Forum Eksploatatora”, w którym zamieszczono szereg interesujących artykułów z dziedziny gospodarki wodno-ściekowej, w tym zagospodarowania osadów ściekowych.

„Po miesiącu przerwy przygotowaliśmy kolejny numer naszego czasopisma, tym razem połączony. Kolejne numery w tym roku ukażą się w zaplanowanych terminach, mamy nadzieję, że bez żadnych przesunięć czasowych” – napisała Magdalena Seidel-Przywecka, redaktor naczelna dwumiesięcznika „Forum Eksploatatora” w słowie wstępnym do najnowszego wydania tego czasopisma.

Co zawiera nowe wydanie czasopisma „Forum Eksploatatora”?

Nowe wydanie czasopisma otwiera materiał poświęcony jubileuszowi Wodociągów Białostockich, które świętują 130 lat swojego istnienia. „Poza obszernym opracowaniem o Wodociągach Białostockich, w dalszej części czasopisma mamy sporo ciekawych artykułów z różnych stałych dziedzin opisywanych w Forum Eksploatatora. W dziale oczyszczanie znajduje się interesujący tekst nt. granulacji osadu czynnego w oczyszczalni typu SBR (s. 38). Badania prowadzono na Politechnice Poznańskiej, a Autorom – Zbysławowi Dymaczewskiemu i Paulinie Szulc – dziękujemy za podzielenie się wynikami badań” – napisała redaktor naczelna, która dodała również, że „Pojawił się także kolejny temat nurtujący eksploatatorów oczyszczalni ścieków, jakim jest problem zagospodarowania piasku (str. 52)”. Temat ten został podjęty w artykule pt. „Rozważania na temat zagospodarowania piasku powstającego w oczyszczalniach ścieków”, którego autorami są Maciej Bieniowski, Hanna Bauman-Kaszubska i Paulina Kozakiewicz.

Nowe wydanie czasopisma – nie tylko teksty techniczne

A co jeszcze można znaleźć w tym wydaniu? Nowe wydanie czasopisma, to m.in. teksty pt. „Optymalizacja węzłów recyrkulacji zewnętrznej i odprowadzania osadów nadmiernych w oczyszczalniach biologicznych” napisany przez Mirosława Nowaka i „Budowa oraz eksploatacja Lokalnych Oczyszczalni Ścieków na terenie gminy Kobylnica” przygotowany przez Kazimierza Stachyrę.

Nowe wydanie czasopisma

W tym wydaniu opublikowano również szereg innych tekstów, takich jak: „Renowacja pompowni ścieków wraz z przylegającą komorą w systemie 7000CR produkcji BASF” (Marcin Rasch), „Hydroizolacja i renowacja przegród budowlanych infrastruktury wod-kan” (Mieczysław Dobrynin), „Oszczędność energii w eksploatacji pomp i ujęć głębinowych” (Marian Strączyński i Jan Wąsowski), a także „Zoptymalizowana dystrybucja wody” (Tomasz Baran). Ponadto wydanie zawiera: „Model-based Advanced Control System” (Tomasz Chrześcijanek i Marek Swinarski), „Cyfrowa technologia pomiarów parametrów wody. Rozwiązania pomiarowe pH firmy ABB” (Wadim Stochmiałek), „Dofinansowanie do wynagrodzeń – czy również do pensji pracowników przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych?” (Mikołaj Maśliński), a także „Prawo a eksploatacja” (Irena Iwanisik) i „Loci private na nadwiślańskich zamkach krzyżackich” (Ryszard Lidzbarski).

Zachęcamy po sięgnięcie do wydania i życzymy owocnej lektury, a więcej informacji na stronie internetowej Wydawcy.

fot. sozosfera.pl i Wydawnictwo Seidel-Przywecki

reklama

reklama

reklama

 

reklama