Nowa przepompownia ścieków

Nowa przepompownia ścieków w Wyszkowie

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (WFOŚiGW) Wyszków zyskał nowoczesną przepompownię ścieków.

Uroczysty odbiór zmodernizowanej przepompowni ścieków przy ul. 3 Maja w Wyszkowie nastąpił 17 października br. Przybyłych gości po obiekcie oprowadzał Daniel Bogdan, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie (PWiK).

Nowa przepompownia ścieków w Wyszkowie ze wsparciem WFOŚiGW w Warszawie

W imieniu prezesa WFOŚiGW w Warszawie Anny Król pragnę przekazać serdecznie podziękowania, że zmierzyli się Państwo z problemem modernizacji tego obiektu, ponieważ poprawi ona komfort życia mieszkańców i jednocześnie przyczyni się do zadbania o systematyczne i efektywne poprawianie jakości środowiska wodnego – powiedział Krzysztof Duszak, dyrektor w WFOŚiGW w Warszawie.

Jak zaznacza WFOŚiGW, przepompownia jest teraz ekonomiczna i bezpieczna, a inwestycja kosztowała w sumie 950 tys. zł, z czego 460 tys. zł wyniosło wsparcie z Funduszu.

Poprzednia przepompownia miała komorę suchą i mokrą. Pracownicy musieli schodzić i ręcznie wyciągać skratki, przez nie często zapychała się krata i ścieki się spiętrzały. Praca była niebezpieczna ze względu na bezpośredni kontakt ze ściekami – mówił prezes Bogdan podczas prezentacji zmodernizowanego obiektu. – Teraz dzięki modernizacji tego obiektu i zastosowanym rozwiązaniom jest to obiekt hermetyczny i pracownicy nie mają styczności ze ściekami. Wszystko odbywa się w komorze tłocznej – dodał szef PWiK.

Po modernizacji przepompownia jest również obiektem oszczędnym pod względem zużycia energii. Wcześniej w instalacji pracowały trzy pompy o mocy 22 kW każda, a teraz są dwie pompy o mocy 7,5 kW, które pracują naprzemiennie. Zużycie prądu jest obecnie kilkukrotnie mniejsze – wskazuje WFOŚiGW w Warszawie (czytaj też).

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW w Warszawie

fot. PWiK w Wyszkowie

reklama

reklama

reklama

 

reklama