Naprawa kolektorów ściekowych

Naprawa kolektorów ściekowych podsumowana

We wtorek, 3 grudnia, w stołecznym ratuszu odbyło się specjalne posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie kolektorów doprowadzających ścieki do Oczyszczalni „Czajka”. Podczas spotkania podsumowano dotychczas przeprowadzone prace i wspólne działania podjęte dla zminimalizowania skutków awarii – poinformował Urząd m.st. Warszawy (UM).

Podczas posiedzenia sztabu kryzysowego podsumowana została naprawa kolektorów ściekowych w Warszawie

Chciałbym serdecznie podziękować rządowi, a osobiście ministrowi Michałowi Dworczykowi za pomoc w opanowaniu sytuacji. Dziękuję także przedsiębiorstwu Wody Polskie, wojsku, policji, wszystkim służbom a także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji za współdziałanie i dotrzymanie terminów. To wsparcie było ważne dla ochrony środowiska oraz sprawnej naprawy – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Jak podaje UM, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele instytucji i jednostek zaangażowanych w usunięcie awarii i jej skutków. Wszyscy zgodnie wyrażali zadowolenie z dobrej współpracy, a także sprawności działań podjętych w obliczu zdarzenia do jakiego doszło w kolektorze przesyłającym ścieki do oczyszczalni z lewobrzeżnej części Warszawy.

Przy okazji stołeczny magistrat przypomina, że operacja nocnego przełączenia strumienia ścieków z tymczasowych rurociągów, (powstrzymujących niekontrolowany zrzut ścieków do Wisły) do naprawionych kolektorów odbyła się w nocy z 15. na 16. listopada. Od soboty (16. listopada), od ok. godz. 9:00, ścieki ponownie popłynęły rurami pod dnem Wisły. Przełączenie zakończył demontaż tymczasowej konstrukcji przesyłowej ułożonej na wojskowym moście pontonowym. Sama przeprawa również została rozebrana, a jej elementy wywiezione znad rzeki w ostatnim tygodniu listopada. Obecnie przesył ścieków z lewego brzegu Wisły do Oczyszczalni „Czajka” odbywa się bez zakłóceń – dodaje UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. UM Warszawy

reklama

reklama

reklama

 

reklama