Kanalizację sanitarną

Miejska spółka wybudowała kanalizację sanitarną

29 milionów złotych, ponad 6,5 km sieci kanalizacyjnej, 331 „podejść” do działek – Łódzka Spółka Infrastrukturalna (ŁSI) wybudowała kanalizację sanitarną na osiedlu Helenówek. Ulice, w których prowadzone były prace mają odtworzone nawierzchnie – zaznaczył Urząd Miasta Łodzi (UM).

Kanalizację sanitarną na łódzkim osiedlu sfinalizowała ŁSI

Spółka ŁSI sfinalizowała budowę kanalizacji sanitarnej na osiedlu Helenówek. Dwa etapy inwestycji kosztowały łącznie 29 mln zł, a długość wybudowanej sieci kanalizacyjnej to w sumie ponad 6,5 km. Przygotowano też 331 tzw. odejść bocznych do granic poszczególnych posesji. Ułatwi to potencjalnym przyszłym użytkownikom kanalizacji podłączenie się do sieci – zaznacza łódzki magistrat.

Kończąc II etap inwestycji, zakończyliśmy budowę kanalizacji sanitarnej na całym osiedlu Helenówek. Obecnie trwają procedury odbiorowe i do końca lipca system kanalizacji sanitarnej na osiedlu zostanie przekazany do eksploatacji. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do podłączania się do sieci. Jest taniej, wygodniej i bardziej ekologicznie – przekonuje Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.

Ponadto, we fragmencie ulicy Cyprysowej, wybudowany został nowy wodociąg. Sieć o długości ok. 300 m kosztowała ponad 0,5 mln zł – dodaje UM.

Ulice, w których wybudowano sieć mają odtworzone nawierzchnie. I tak drogi, które miały nawierzchnię gruntową: ulica Jabłoniowa, Brzoskwiniowa czy Cyprysowa odtworzono metodą tzw. dwukrotnego powierzchniowego utrwalenia. Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni polega na spryskaniu nawierzchni warstwą emulsji asfaltowej, posypaniu grubym kruszywem, a następnie ponownym spryskaniu, posypaniu drobnym kruszywem i zawalcowaniu – tłumaczą miejscy urzędnicy. Z kolei na ul. Łozowej, na odcinku od ul. Uroczej w stronę torów kolejowych, ŁSI wykonał nową podbudowę i warstwę wiążącą, a ZDiT wykona nowy asfalt.

Gdzie ŁSI wybudowały kanalizację sanitarną?

W ramach dwóch etapów inwestycji na Helenówku kanalizacja sanitarna powstała w następujących ulicach: Stara Baśń, Helenówek, Okulickiego, Podleśna, Borówkowa, Poziomkowa, Jabłoniowa, Brzoskwiniowa, Cyprysowa, Łozowa oraz fragment 11 listopada – podsumowuje UM i dodaje, że jeszcze w czerwcu ŁSI rozpocznie kolejny etap inwestycji na osiedlu Młynek oraz ruszy z budową kanalizacji w osiedlu Łagiewniki.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu