Kolejne wydanie „Forum Eksploatatora”

Kolejne wydanie „Forum Eksploatatora” oddane w ręce Czytelników

Dostępne jest kolejne wydanie „Forum Eksploatatora”. „(…) 19 września, tuż po wakacjach, mija termin uchwalenia przez rady gmin regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków dostosowanych do znowelizowanego Prawa budowlanego (s. 66). A w kwietniu rozpoczęły się konsultacje w sprawie dostosowania do nowej DWD w zakresie poprawy jakości i ograniczenia strat wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, o czym przeczytacie w naszym stałym przeglądzie aktualności prawnych (s. 70).” – napisała Magdalena Seidel-Przywecka, redaktor naczelna wraz z zespołem redakcyjnym czasopisma „Forum Eksploatatora” w tekście wprowadzającym do najnowszego wydania.

Kolejne wydanie „Forum Eksploatatora” – o czym można przeczytać?

Kolejne wydanie „Forum Eksploatatora”

A o czym jeszcze przeczytać można w omawianym numerze czasopisma? W wydaniu znaleźć można „Wspomnienie o Janie Buczkowskim” i rozmowę z wójtem Michałem Deptułą oraz z Marianem Żmudą, dyrektorem Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej pt. „Inwestycje w Wadowicach Górnych”. Marian Żmuda jest także autorem artykułu pt. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w gminie Wadowice Górne”.

Z kolei Ewa Zaborowska, Mojtaba Maktabifard i Jacek Mąkinia przygotowali artykuł pt. „Bilans energii i ślad węglowy w zrównoważonej gospodarce oczyszczalni ścieków”.

„Optymalizacja energetyczna i technologiczna biologicznego oczyszczania ścieków” to artykuł przygotowany przez Eugeniusza Klaczyńskiego, a autorami tekstu pt. „Efektywność regulatorów obciążenia osadu serii RC w reaktorach sekwencyjnych SBR” są Mirosław Nowak i Michał Nowak.

Kolejne wydanie „Forum Eksploatatora” – nie tylko o kwestiach technicznych

W tym wydaniu także: „Asenizacja-online. Monitorowanie nieczystości z szamb” (Bartosz Bałażyk), „Odsiarczanie biogazu” (Maciej Nowicki), „Renowacja pompowni w oczyszczalni ścieków w dwa tygodnie – dzięki systemowi 7000CR to możliwe!” (Janusz Banera), a ponadto „KL-R Triplex Wangen – idealne rozwiązanie do osadów odwodnionych” (Bogumił Machnio).

Najnowszy numer „Forum Eksploatatora” to również tekst pt. „Technika cyfrowa w eksploatacji pomp i ujęć głębinowych” przygotowany przez Mariana Strączyńskiego, a także „Frezy monolityczne w rozdrabniarkach X-Ripper – 10 lat eksploatacji!” (Piotr Tarkowski). Ponadto czytelnicy mają możliwość zapoznania się z tekstami: „Wykonanie pompy w konstrukcji FSIP® z regulowanym dociskiem statora do wymagających zastosowań” autorstwa Piotra Podobińskiego, „Żuławska powódź z 1888 roku obrazami zapisana” (Ryszard Lidzbarski), „Ostatni dzwonek na zmianę regulaminów dostarczania wody i odprowadzania ścieków” (Mikołaj Maśliński) oraz „Prawo a eksploatacja” (Irena Iwanisik).

„Jak zwykle zachęcam do lektury, licząc na to, że każdy z Czytelników zakończy ją bogatszy w nową wiedzę.” – kończy tekst wprowadzający red. Magdalena Seidel-Przywecka.

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

 

reklama

reklama