Gmina Karczew to kolejny w woj. mazowieckim beneficjent środków pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Kwota dofinansowania inwestycji pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Karczew i Gminy Celestynów” sięga ponad 5,8 mln zł.
W ramach projektu wartego 12,2 mln zł powstanie blisko 7,4 km kanalizacji sanitarnej. W myśl założeń, do nowej infrastruktury podłączone zostaną 1134 osoby, siedem podmiotów użyteczności publicznej oraz 22 odbiorców z przemysłu i usług.
Projekt ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców, rozwój gminy oraz poprawę stanu środowiska przyrodniczego.













