Kanalizowanie północnej części gminy

Kanalizowanie północnej części gminy Masłów na finiszu

Umowę na budowę kanalizacji w Ciekotach podpisano w środę 3 czerwca w siedzibie Wodociągów Kieleckich (WK). Inwestycja ta – jak zaznaczyło kieleckie przedsiębiorstwo wod-kan – wieńczy kanalizowanie północnej części gminy Masłów w ramach unijnego projektu.

Kanalizowanie północnej części gminy Masłów – ponad 90% mieszkańców będzie podpiętych do sieci

Jak podają WK, do października bieżącego roku w Ciekotach powstanie pięć pompowni ścieków i 9,9 km kanalizacji. Wyłoniony w przetargu wykonawca, spółka Inwestycje Liniowe „INVEST-LINE” z Żurawicy (woj. podkarpackie) otrzyma za to wynagrodzenie w wysokości brutto niemal 8,9 mln zł. Umowa ta zamyka projekt inwestycyjny w gminie Masłów w ramach obecnego, czwartego już projektu unijnego realizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Po jej zakończeniu skanalizowanie, czyli procent mieszkańców, których domy podłączone są do kanalizacji, w gminie Masłów przekroczy 90%.

Wielu ludziom kanalizacja kojarzy się tylko z rurami zakopanymi pod ziemią, a jest to znacznie większe przedsięwzięcie. Tylko w tym kontrakcie budujemy aż pięć pompowni ścieków, bez których nie mogłyby one trafić do oczyszczalni w Sitkówce, bo mamy górzysty teren. To również odcinki należące do sieci, które pozwalają przyłączać domy – skomentował Henryk Milcarz, prezes WK.

Kanalizowanie północnej części gminy Masłów z unijnym wsparciem

Władze gminy Masłów, Wodociągi Kieleckie oraz Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach zorganizowały również dofinansowanie dla właścicieli nieruchomości na budowę przyłączy. Mieszkańcy płacą ryczałt 1500 zł, a pozostałe koszty, sięgające czasami kilku tysięcy złotych, są dofinansowane. – Do tej pory wręczyliśmy mieszkańcom 700 umów na przyłącza, z czego 600 już wróciło do nas podpisanych. To bardzo dobry wynik – nie ukrywał satysfakcji Tomasz Lato, wójt gminy Masłów.

Kontrakt „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Masłów w sołectwie Ciekoty” realizowany będzie w ramach Projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WK

fot. WK. Na zdjęciach (od lewej): Władysław Karol Jacewicz, dyrektor ds. ekonomicznych WK, Krzysztof Sędlak, prezes Invest-Line, Henryk Milcarz, prezes WK i Tomasz Lato, wójt gminy Masłów.

reklama

reklama

 

reklama