kanalizacja sanitarna i ścieżka rowerowa

Powstanie kanalizacja sanitarna i ścieżka rowerowa

Umowę na budowę kolejnych odcinków kanalizacji w gminie Masłów podpisano w środę (24 lipca br.) w Wodociągach Kieleckich. Inwestycja ta umożliwi podłączenie do kanalizacji mieszkańcom północnej części gminy, a jednocześnie przewiduje budowę ścieżki rowerowej.

Kanalizacja sanitarna i ścieżka rowerowa – kontrakt podpisany

Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia większości ścieków z gminy Masłów do naszej największej oczyszczalni ścieków w gminie Sitkówka-Nowiny. Dzisiejsza umowa przybliża nam ten cel – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Dzięki dobrej współpracy wodociągów, gminy i wykonawcy uda nam się połączyć dwie ważne dla mieszkańców inwestycje unijne, budowę ścieżki rowerowej i kanalizacji sanitarnej – zadowolenia nie krył również Tomasz Lato, wójt Masłowa.

Inwestycja, na realizację której podpisano umowę, jest specyficzna – przekonują Wodociągi Kieleckie. W jej ramach powstanie bowiem kanalizacja sanitarna i ścieżka rowerowa. Trzeba się było też śpieszyć z pierwszą częścią kontraktu kanalizacyjnego o długości 650 m, aby dotrzymać unijnych terminów realizacji budowy ścieżki rowerowej. Wykonawca ma na niego tylko 140 dni. Ścieżka jest w tym miejscu bardzo potrzebna, bo do tej pory rowerzyści poruszali się ruchliwą drogą asfaltową bez poboczy, a jest to rejon ulubionych wycieczek rowerowych m.in. dla kielczan. Drugi odcinek kanalizacji, o długości 420 m, będzie budowany przez 12 miesięcy.

Podpisana w środę umowa obejmuje budowę kanału sanitarnego w sołectwie Mąchocice Scholasteria. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych HYDROCOMPLEX z Buska-Zdroju. Wynagrodzenie wyniesie brutto ponad 2,43 mln zł (netto niespełna 1,98 mln zł).

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dotrzymanie terminów i nie zawiedziemy – zapewnił Mariusz Kozera, właściciel firmy HYDROCOMPLEX.

Inwestycję realizują Wodociągi Kieleckie w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Wodociągi Kieleckie

fot. Wodociągi Kieleckie. Na zdjęciu od lewej przedstawiciele Wodociągów Kieleckich – Władysław Karol Jacewicz, dyrektor ds. ekonomicznych i Henryk Milcarz, prezes Zarządu, Tomasz Lato, wójt Masłowa oraz Mariusz Kozera, właściciel firmy HYDROCOMPLEX.

reklama

 

reklama

reklama