Inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata

Inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata – kanalizacja na łódzkim osiedlu

Ponad 8 km kanalizacji sanitarnej za ok. 20 mln zł – to inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata na Mileszkach – jednym z łódzkich osiedli – informuje Urząd Miasta Łodzi (UM).

Kanalizacyjno-wodociągowe inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata

Łódzki magistrat wskazuje, że obecnie trwają prace na ul. Kosodrzewiny, gdzie dobiega końca inwestycja realizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną (ŁSI). Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, w najbliższych trzech latach obejmie ulice: Pomorską, Mileszki, Frezjową, Kosodrzewiny (ciąg dalszy), Goryczkową – wylicza UM.

Dzięki temu uda się skanalizować w przeciągu trzech lat prawie 50% Mileszek, to nadal kropla w morzu potrzeb, ale to już wyraźny krok w bardzo dobrą stronę, bo w ciągu trzech lat podwoimy procent skanalizowania Mileszek – informuje Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.

Inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata

Miejska kanalizacja, zamiast przydomowych szamb, to przede wszystkim 10-krotnie mniejsze koszty dla każdego gospodarstwa domowego – podkreśla UM. To także komfort i wygoda użytkowania – dzięki kanalizacji nie ma już konieczności zamawiania szambiarki, której przyjazd każdorazowo wiąże się z przykrymi zapachami podczas wywożenia nieczystości. Przyłączenie domu do sieci kanalizacji miejskiej to także wzrost wartości rynkowej danej nieruchomości – wylicza korzyści tego działania magistrat.

Inwestycje zaplanowane na najbliższe 3 lata obejmują również odwodnienie i zbiorniki retencyjne

W przyszłym roku rozpocznie się duża przebudowa ul. Pomorskiej i Mileszki – dodaje UM. – Będzie to kompleksowa przebudowa razem z infrastrukturą podziemną. Przebudowana będzie kanalizacja sanitarna, kanalizacja wodociągowa i odwodnienie oraz kompleksowa przebudowa samej nawierzchni wraz z oświetleniem, chodnikami i nawierzchnią drogi – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju w UM.

Ulica Pomorska będzie przebudowana od ulicy Juhasowej do ulicy Mileszki, natomiast ulica Mileszki od ulicy Pomorskiej do Bratkowej.

Magistrat dodaje, że będą prowadzone także prace związane z tworzeniem zbiorników retencyjnych i odwodnieniem – na ul. Frezjowej i Sołeckiej. – To w przyszłości otworzy nam możliwość utwardzania dróg gruntowych na tym osiedlu, bo na początku musimy zadbać o odwodnienie, aby potem warstwę bitumiczną na tych drogach kłaść – tłumaczy dyrektor Kolczyński.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne), rys. ŁSI

reklama