Innowacje w oczyszczalniach ścieków

Innowacje w oczyszczalniach ścieków tematem konferencji

Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w procesie oczyszczania ścieków jest niezwykle istotne.

Bowiem wielkość osiągniętych parametrów, minimalizacja emisji odorów, ochrona przed hałasem, aspekty ekonomiczne, a przede wszystkim ochrona środowiska zależą w dużym stopniu od zastosowanej technologii – podkreśla Wydawnictwo Seidel-Przywecki.

Dynamiczny rozwój sektora maszyn i urządzeń sprzyja eksploatatorom, pozwalając na stosowanie nowoczesnych, dostosowanych do obiektu, a często szytych na miarę rozwiązań technologicznych. Jednak aby wybrać odpowiednią technologię należy ją poznać – zwraca uwagę Wydawnictwo.

By wyjść naprzeciw potrzebom branży w zakresie zapoznania z nowościami technologicznymi i technicznymi, Wydawnictwo Seidel-Przywecki wspólnie z „Wodociągami Słupsk” zaprasza do udziału w Konferencji technicznej pt. „Innowacyjne rozwiązania w oczyszczaniu ścieków i zagospodarowaniu osadów”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-12 października 2018 r., w Słupsku.

Innowacje w oczyszczalniach ścieków – Wydawnictwo zaprasza

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania i osiągnięcia w oczyszczaniu ścieków zarówno z sektora nauki jak i technologii.

W programie organizator zapowiada m.in. wystąpienie prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Czerwionki z Politechniki Gdańskiej, który zaprezentować ma referat pt. „Najnowsze trendy w oczyszczaniu ścieków”. Posłuchać będzie można również wystąpienia mgr inż. Moniki Pielach i mgr inż. Pauliny Szulc (Aquanet, Centralna Oczyszczalnia ścieków dla m. Poznania), na temat „Prowadzenie procesu biologicznego oczyszczania ścieków przy wykorzystaniu nadrzędnego systemu sterowania”. Z kolei dr inż. Sylwia Fudala-Książek i dr inż. Anna Remiszewska-Skwarek, reprezentujące Politechnikę Gdańską przedstawią referat pt. „Ekoinnowacyjny układ inteligentnego sterowania dla gminnej oczyszczalni ścieków”. Natomiast Wojciech Przywecki, reprezentujący Biuro Inżynierskie Przywecki & Partnerzy omówi wyniki badań z instalacji pilotowej w zakresie deamonifikacji dwustopniowej.

„Trendy w przeróbce i zagospodarowaniu osadów ściekowych” – to temat wystąpienia, jakie przedstawić ma mgr inż. Andrzej Wójtowicz, prezes spółki „Wodociągi Słupsk”.
Problematykę zagospodarowania i przeróbki osadów ściekowych po suszarniach słonecznych omówi natomiast mgr inż. Jakub Oleszczuk, reprezentujący spółkę MPGK Chełm.
Z kolei „Technologiczne aspekty strącania wstępnego w kontekście samowystarczalności energetycznej oczyszczalni ścieków” przedstawi dr inż. Tymoteusz Jaroszyński z Politechniki Poznańskiej.

„Projektowanie instalacji fermentacji beztlenowej i dezintegracji osadów ściekowych” będzie natomiast tematem wystąpienia dr. Eugeniusza Klaczyńskiego z firmy Envirotech.
Nie zabraknie również wystąpień prawników. „Uwarunkowania prawne postępowań administracyjnych w sprawie zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. Przegląd dotychczasowych doświadczeń i wnioski na przyszłość” oraz „Nowelizacja ustawy o OZE szansą na efektywne wykorzystanie osadów ściekowych w biogazowniach” – to tytuły referatów przygotowanych przez Mikołaja Maślińskiego i Tymoteusza Mądrego, reprezentujących Kancelarię SMM Legal.
Ponadto szereg firm zaprezentuje w trakcie Konferencji swoją najnowszą ofertę, w tym oczywiście nowinki technologiczne, z których mogą skorzystać obiekty oczyszczania ścieków w Polsce.

Więcej informacji na temat Konferencji na dedykowanej stronie internetowej.

Na podstawie www.irwo.seidel-przywecki.com.pl i informacji nadesłanej przez Wydawnictwo Seidel-Przywecki

fot. sozosfera.pl

Partner Portalu

Partner Portalu