rozbuduje sieci

Holding rozbuduje sieci wodociągową i kanalizacyjną

Krośnieński Holding Komunalny (KHK) podkreślił, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz korzystając z atrakcyjnych cen za wykonawstwo rozbuduje sieci wodociągową i kanalizacyjną na terenie Krosna. Spółka podała, że inwestycje w tym zakresie prowadzone są już w kilku częściach miasta, np. przy ul. Kopalnianej, a kolejne czekają na rozpoczęcie. Ich wartość to ok. 2 mln zł.

KHK rozbuduje sieci wodociągową i kanalizacyjną w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców

rozbuduje sieci

Kilkanaście dni temu KHK poinformował, że w tegorocznym planie inwestycyjnym spółki znalazły się zadania związane z rozbudową sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej na terenie Krosna. Ponad 230-kilometrowa rozdzielcza sieć wodociągowa i ok. 170-kilometrowa rozdzielcza sieć kanalizacyjna zwiększą się o kolejne odcinki, które umożliwią podłączenie nowych budynków, uzbrojenie działek pod przyszłą zabudowę, a także przejmą ścieki z budynków, które nie posiadają kanalizacji i odprowadzają je do bezodpływowych zbiorników na ścieki (tzw. szamba)

Realizowane i planowane do realizacji inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne są odpowiedzią Spółki na zapotrzebowanie mieszkańców Krosna, prywatnych deweloperów, a przede wszystkim na rozwój miasta – powiedział Marcin Kilar, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Tylko w tym roku Spółka zamierza zrealizować kilka istotnych zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Nowa sieć wodociągowa będzie budowana m.in.: na ul. Sikorskiego (937 m), ul. Polnej (319 m), ul. Klonowej (1658 m), a także w ul. Ikara (820 m), ul. Bieszczadzkiej (251 m) i ul. Popiełuszki (180,4 m). Z kolei sieć kanalizacyjna powstanie na ulicach: Kopalnianej – (etap I – 574 m;  etap II – 1223 m), Polnej (272 m), Ikara (384 m) i Kochanowskiego (222,25 m).

Spółka rozbuduje sieci wodociągową i kanalizacyjną bo spadły ceny wykonawstwa

Dzięki tym inwestycjom możliwe będzie przyłączenie do rozbudowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zarządzanej przez krośnieński Zakład Wodociągów i Kanalizacji, nowych budynków i projektowanych obiektów z różnych części miasta – tłumaczy KHK.

Zauważyliśmy, że ceny wykonawstwa za usługi wodociągowo-kanalizacyjne są znacząco niższe niż nasze szacunki czy ceny z poprzednich lat i postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do realizacji naszych wcześniej przygotowanych projektówMimo wielu zadań inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę, zweryfikowaliśmy nasze plany i postanowiliśmy skorzystać z okazji, aby po atrakcyjnych cenach zrealizować te inwestycje – wyjaśnił Janusz Fic, prezes KHK.

Po zakończeniu zaplanowanej rozbudowy sieci wod-kan długość rozdzielczej sieci wodociągowej wzrośnie o ponad 4 km, a sieci kanalizacyjnej o blisko 2,7 km – wyliczyła krośnieńska firma.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x KHK

reklama

 

reklama