Na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Dofinansowanie na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową na Dolnym Śląsku

Niemal trzydziestu beneficjentów z subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego otrzymało promesy dofinansowania z rąk marszałka województwa dolnoślaąskiego – Cezarego Przybylskiego. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 14 mln zł, a pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową.

Promesy dofinansowania na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową wręczone

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD), promesy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową przyznane zostały przedstawicielom 10 gmin i dwóch przedsiębiorstw komunalnych. Otrzymane wsparcie finansowe beneficjenci przeznaczą na budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę. Dotacje mogą być również wykorzystane w celu realizacji inwestycji związanych z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków oraz zakupem i montażem urządzeń, instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych – tłumaczy UMWD.

Są to zadania ważne, które niejednokrotnie wpływają na życie i komfort mieszkańców. Zależy nam na tym by tego typu inwestycji było w naszym województwie jak najwięcej – podkreślił marszałek Przybylski.

Łączne wsparcie dla subregionów jeleniogórskiego i legnicko-głogowskiego wynosi ponad 13,9 mln zł. W subregionie jeleniogórskim łączna kwota przyznanej pomocy to trochę ponad 6 mln zł, a dofinansowanie otrzymają: gminy Lubań, Wleń, Węgliniec, Złotoryja i Pielgrzymka i miasto Świeradów Zdrój. Z kolei w subregionie legnicko-głogowski, łączna kwota przyznanej pomocy to niespełna 7,9 mln zł. W tym subregionie dofinansowanie na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową trafi do gmin: Chojnów, Lubin, Rudna i Radwanice, a także do Prochowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin.

Duże zainteresowanie dofinansowaniem na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową

Wiele gmin potrzebuje wsparcia w zakresie inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową. Doskonałym dowodem na to jest duże zainteresowanie projektem – dodał marszałek.

Jak podaje UMWD, w sumie wnioski o dofinansowanie złożyło 59 podmiotów z całego regionu, a łączna kwota wniosków wyniosła ponad 79 mln zł. Po weryfikacji merytorycznej i formalnej dotacje na ponad 59 mln zł przyznano 44 beneficjentom z subregionów wrocławskiego, wałbrzyskiego, jeleniogórskiego i legnicko – głogowskiego. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

Na podstawie informacji nadesłanej przez UMWD

fot. UMWD

reklama

 

reklama