na likwidację szamb

Dodatkowe dotacje na likwidację szamb

Warszawa uruchomiła dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie na likwidację szamb i o podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Dokumenty można składać od 3 do 30 kwietnia br. – podał Urząd m.st. Warszawy (UM).

Niemal 9 mln zł na likwidację szamb

Mieszkańcy, którzy zdecydują się skorzystać z miejskiego wsparcia, mogą liczyć na 6 tys. zł. Wystarczy wypełnić wniosek i w terminie do 30 kwietnia br. przesłać go na adres Biura Ochrony Środowiska (Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa). Można też złożyć osobiście w:

  • Wydziale obsługi mieszkańców w dowolnym urzędzie dzielnicy,
  • Kancelarii ogólnej UM, przy Al. Jerozolimskich 44,
  • Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2 (XIV piętro, pokój 1409).

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do magistratu. Co ważne, inwestycja, dla której mieszkaniec składa wniosek, musi zostać zrealizowana jeszcze w 2024 r. – zaznaczył UM.

Tylko od początku stycznia br. miasto zdecydowało o przyznaniu ponad 200 kolejnych dotacji na likwidację szamb i podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Wysokość dotacji wyniesie ponad milion złotych. W poprzednich latach, dzięki miejskiemu wsparciu, takie inwestycje zrealizowano w przypadku ponad 2 tys. nieruchomości. Łączna wysokość dofinansowania sięgnęła niemal 9 mln zł.

Więcej informacji o finansowym wsparciu na likwidację szamba oraz o innych dotacjach na proekologiczne inwestycje można znaleźć na stronie eko.um.warszawa.pl.

Miasto inwestuje w rozwój sieci kanalizacyjnej

Przy okazji UM wskazał, że warszawscy wodociągowcy stale rozbudowują stołeczną sieć kanalizacyjną, umożliwiając podłączenie się do niej kolejnym mieszkańcom. W ciągu ostatnich 5 lat taką możliwość zyskało niemal 5,8 tys. nieruchomości na terenie miasta. W tym samym okresie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie wybudowało i zmodernizowało w stolicy łącznie blisko 157 km sieci kanalizacyjnej. Kosztowało t0 1,6 mld zł, a kolejne zadania są w trakcie realizacji.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu