Do 50% dofinansowania

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych w Łodzi

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych, minimum formalności i komfort z korzystania z miejskiej kanalizacji. Ponad 50 rodzin w Łodzi podłączy się do sieci, w dużo niższej cenie. Dla wielu rodzin będą to nawet ponad 4 tys. zł oszczędności, bo średni koszt przyłącza kanalizacyjnego wynosi ok. 9 tys. zł – zaznacza Urząd Miasta Łodzi (UM).

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych – nabór do pilotażu zakończony

Magistrat wskazuje, że zakończył się nabór do pilotażowego programu podłączania nieruchomości do miejskiej kanalizacji. Do programu zgłosiło się ponad 50 rodzin, m.in. Małgorzata Budzińska-Mikurenda z ulicy Antoniewskiej. – Podpisałam umowę, wyceniona została inwestycja na mojej działce, obiecano dofinansowanie, u mnie akurat wyjdzie około 3,5 tysiąca, to bardzo zachęcająca kwota dla mnie. Ta inwestycja podraża wartość mojej nieruchomości, druga rzecz – środowiskowo, jestem przekonana, że z kanalizacji to trafi do utylizacji i do właściwego miejsca – przekonuje pani Małgorzata.

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych i pomoc dla mieszkańców

Stosowne roboty będą prowadzane wiosną br., a magistrat tłumaczy, że program zakłada pomoc mieszkańcom w uzyskaniu potrzebnych zgód, pozwoleń i dopełnieniu wszelkich formalności, a także pozyskanie dofinansowania oraz wyłonienie wykonawców robót i nadzór nad pracami. Jedyne co mieszkaniec powinien zrobić, to zgłosić chęć zamiany szamba na kanalizację miejską oraz dopłacić brakującą kwotę.

Oferujemy gotową inwestycję w zasadzie pod klucz, dajemy pomoc w zakresie „papierologii”, rozwiązywania problemów technicznych, przygotowujemy całą inwestycję od projektu aż po realizację i na koniec spotykamy się z mieszkańcem na odbiorze inwestycji i zawarciu umowy na odprowadzanie ścieków do systemu zbiorczego – mówi Michał Krzysztoszek, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i planowania inwestycji w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej.

Jak podaje UM, dofinansowanie pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i opiewa na kwotę 271 tys. zł, a wartość całego projektu to ponad 458 tys. zł.

Do 50% dofinansowania do przyłączy kanalizacyjnych – będzie drugi program

Jednocześnie magistrat zaznacza, że po programie pilotażowym rozpocznie się nabór do kolejnego programu, a jeszcze w lutym mieszkańcy otrzymają do swoich skrzynek pocztowych ankiety, poprzez które mogą zadeklarować chęć przyłączenia się do miejskiej kanalizacji. Ankiety dostępne będą także w wersji elektronicznej na stronie internetowej Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Wówczas rozpocznie się nabór do drugiego programu, w ramach którego kolejne kilkadziesiąt domów zostanie podłączonych do sieci.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama