dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Listopadowo-grudniowe wydanie „Forum Eksploatatora” to niemała dawka interesujących tematów związanych przede wszystkim z gospodarką ściekową.

Wydanie otwierają materiały jubileuszowe, są one poświęcone dwudziestoleciu Stowarzyszenia Eksploatatorów Obiektów Gospodarki Wodno-Ściekowej i dziewięćdziesięcioleciu Wodociągów Częstochowskich. Początek tego numeru to także miejsce na informacje branżowe.

Interesująca lektura dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Wśród tekstów merytorycznych można wymienić np. artykuł napisany przez Jacka Mąkinię i Krzysztofa Czerwionkę z Politechniki Gdańskiej zatytułowany „Rola alternatywnych źródeł węgla organicznego w kontekście koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym oraz nowego paradygmatu oczyszczania ścieków”.

„Ocena skuteczności usuwania zanieczyszczeń w oczyszczalni ścieków >>Ruptawa<< w Jastrzębiu-Zdroju” to kolejny artykuł w tym wydaniu. Autorami są Szymon Piekar i Mariola Rajca z Politechniki Śląskiej.

dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Eksploatatorów oczyszczalni ścieków niewątpliwie zainteresować może także tekst pt. „Analiza technologiczna pracy oczyszczalni ścieków w Żorach”. Został on przygotowany przez Dariusza Zdebika i Piotra Zawadzkiego, reprezentujących Główny Instytut Górnictwa w Katowicach oraz Michała Pieczonkę z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Żorach.

Wydaje się, że interesującą lekturą może być artykuł, którego autorami są Jan Studziński z Polskiej Akademii Nauk, Bartosz Szeląg z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Aleksandra Leśniańska, reprezentująca spółkę EkoWodrol. Publikacja nosi tytuł „Wykorzystanie modelowania matematycznego do poprawy sedymentacji osadu czynnego i jakości ścieków na odpływie z oczyszczalni ścieków – studium przypadku”.

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć także stałej pozycji pt. „Prawo a eksploatacja” – tekst przygotowała Irena Iwanisik.

„… Bardziej bezpośrednie odniesienie do bieżącej pracy eksploatatora ma naszym zdaniem artykuł Janusza Banery, który w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia firmy BASF, prezentuje interesujące informacje o wpływie zmian jakościowych i ilościowych ścieków komunalnych na trwałość konstrukcji zbiorników oczyszczalni ścieków (str. 44). Oczywiście, to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy, jednak to każdy sam musi ocenić, co jest dla niego najciekawsze i który z artkułów wniesie najwięcej do jego codziennej pracy.

Mamy nadzieję, że tematy podjęte w tym wydaniu nie tylko wzbudzą Wasze zainteresowanie, ale także dostarczą Wam niezbędnego wsparcia i inspiracji w nowych działaniach podejmowanych w nadchodzącym Nowym Roku.” – napisała Magdalena Seidel-Przywecka, redaktor naczelna czasopisma.

Nam nie pozostaje zatem nic innego jak zachęcić do lektury i odwiedzenia strony internetowej wydawcy – Wydawnictwa Seidel-Przywecki.

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

 

reklama

reklama

reklama