dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Forum dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Wydawnictwo Seidel-Przywecki poinformowało, że na rynku wydawniczym ukazało się kolejne wydanie Forum Eksploatatora.

„Koniec XX wieku był chyba bardzo dobrym czasem dla branży wod-kan, powstało wtedy wiele firm i inicjatyw, które przetrwały do dziś i mają się nadal świetnie. Ale minęło 20 lat i pojawiła się okazja do wspólnego świętowania 20-lecia kolejnych Jubilatów. W bieżącym wydaniu Forum obchodzimy więc wspólnie 20-lecie: gdańskiego Meva-Polu (s. 14), Wodociągu Mareckiego (s. 18) oraz Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice (s. 22). Wspominamy też 100 rocznicę powstania Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (s. 6). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Spośród licznych wydarzeń branżowych, w maju miały miejsca dwa chyba dla nas najważniejsze – XVIII Forum Wymiany Doświadczeń (s. 4) oraz bydgoski Wod-Kan (s. 12).” – tak w słowie od redakcji, wydanie zapowiada Magdalena Seidel-Przywecka, redaktor naczelna czasopisma.

Obszerna i interesująca lektura dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Jednak opis wydarzeń i jubileuszy to nie wyłączna zawartość wydania. Stąd też redaktor Seidel-Przywecka dodaje, że „Oczywiście, główne miejsce w Forum należy do artykułów merytorycznych, których nie muszę chyba specjalnie polecać. W tym numerze znajdziemy interesujące materiały dotyczące ścieków przemysłowych (s. 54, 62), o nowych metodach przeróbki osadu na nawóz (s. 67), o zasadach prowadzenia prac >>podwodnych<< w oczyszczalniach (s. 51) czy o mechanizmach korozji betonu w oczyszczalniach ścieków (s. 38)…”.

dla eksploatatorów obiektów gospodarki ściekowej

Warto zatem wyliczyć tytuły artykułów opublikowanych w tym wydaniu. Są to:

  • „Kompleksowy pomiar wody i ścieków w Starych Babicach”
  • „Ocena funkcjonowania Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Starych Babicach”
  • „Korozja betonu w obiektach gospodarki ściekowej”
  • „Usuwanie niejonowego surfaktantu z wód ściekowych z wykorzystaniem synergicznego działania metod zaawansowanego utleniania”
  • „Odpowiedzialność kierownika podczas wykonywania prac podwodnych w oczyszczalni ścieków”
  • „Wpływ dużego zakładu przemysłowego na eksploatację komunalnej oczyszczalni ścieków”
  • „Zastosowanie układów flotacji ciśnieniowej DAF w oczyszczaniu ścieków przemysłowych”
  • „>>Złote Plony<<, czyli tam gdzie nauka i przemysł mówią sobie Dzień dobry…”
  • „Przykład zastosowania instalacji BIOLECTRIC70 Mikrobiogazownia w gminnej oczyszczalni ścieków w oczyszczalni o przepływie 2 000 m3/dobę”
  • „Prawo a eksploatacja”

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej wydawcy, a my zachęcamy do sięgnięcia po wydanie i życzymy owocnej lektury!

reklama

 

reklama

reklama