Nowa wirówka na oczyszczalni ścieków

Będzie nowa wirówka na oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnia ścieków Wodociągów Kieleckich w Sitkówce będzie miała nową wirówkę. Jak podają kieleccy wodociągowcy koszt jej zakupu, w ramach projektu unijnego, to prawie 1,8 mln zł. Umowę na zakup i montaż urządzenia podpisano w czwartek.

Nowa wirówka na oczyszczalni ścieków w Sitkówce za 1,8 mln zł

Wirówka zostanie zamontowana w oczyszczalni ścieków w Sitkówce. Urządzenie służyć będzie do zagęszczania ścieków komunalnych. W efekcie jego zastosowania wodny roztwór będzie poddawany dalszemu oczyszczaniu, a zagęszczone osady ściekowe najpierw poddane zostaną fermentacji, a następnie trafią do spalenia w Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Wodociągi Kielecki przypominają, że dzięki fermentacji osadów i spalaniu generowanego biogazu produkowane są ciepło i prąd elektryczny.

Dzięki nowej wirówce zwiększy się wydajności procesu technologicznego zagęszczania osadu. Będzie taniej i lepiej – zaznaczył Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Wykonawcą kontraktu jest wyłoniona w przetargu firma FOSTECH z Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie). Wartość umowy opiewa na niemal 1,8 mln zł brutto, a termin realizacji to osiem miesięcy. Zgodnie z kontraktem, wykonawca dostarczy nową wirówkę, dokona jej montażu i przeprowadzi rozruch.

Inwestycja wykonywana jest w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Wodociągi Kieleckie

fot. Wodociągi Kieleckie

reklama

 

reklama

reklama