Będzie kanalizacja w Brzezinkach

Będzie kanalizacja w Brzezinkach

Nową kanalizację o długości 7,4 km, pompownię ścieków i przyłącza będą mieli mieszkańcy Brzezinek w gminie Masłów. W czwartek, 7. maja br., w siedzibie Wodociągów Kieleckich (WK) podpisano z wykonawcą umowę o wartości 8,5 mln zł, a jak zaznaczają kieleccy wodociągowcy, mieszkańcy dostaną dofinansowanie do budowy przyłączy.

Będzie kanalizacja w Brzezinkach – umowa podpisana

W miniony czwartek WK podpisały umowę na budowę kanalizacji w Brzezinkach, w gminie Masłów. Kontrakt obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej wraz z odcinakami należącymi do sieci (ONS-y) o łącznej długości ok. 7,4 km oraz budowę jednej przepompowni ścieków. Wyłoniony w przetargu wykonawca, Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna „TRAK-KOP” Mirosław Cieplak z Kostomłotów Pierwszych w gm. Miedziana Góra, otrzyma wynagrodzenie netto w wysokości niemal 6,9 mln zł (niemal 8,5 mln zł brutto). Wykonawca na zakończenie inwestycji ma czas do września br.

Jak podaje kieleckie przedsiębiorstwo wodociągowe, inwestycja jest realizowana w ramach unijnego projektu pn. „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 (POIiŚ), ze środków Funduszu Spójności.

Będzie kanalizacja w Brzezinkach – wsparcie także na przyłącza

Wodociągi Kieleckie podkreślają, że druga dobra wiadomość to fakt, że dzięki dofinansowaniu zorganizowanemu przez Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach oraz WK, właściciele nieruchomości zapłacą za przyłącze tylko 1500 zł, choć całkowite koszty mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Budowa przyłączy do kanalizacji to nieodzowna część każdego takiego projektu. Przecież nie po to budujemy kanalizację, aby rury leżały pod ziemią, ale żeby podłączono do nich domy, żeby ludzie uzyskali dostęp do komfortowej sieci, a środowisko naturalne najlepszy sposób zagospodarowania ścieków. Dofinansowanie przyłączy z pewnością pomoże mieszkańcom – komentuje Henryk Milcarz, prezes WK.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WK

fot. WK. Na zdjęciu przedstawiciele Wodociągów Kieleckich –Henryk Milcarz, prezes Zarządu i Władysław Karol Jacewicz, dyrektor ds. ekonomicznych oraz Mirosław Cieplak, właściciel FUHP „TRAK-KOP”.

reklama

reklama

reklama

 

reklama