Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej

„Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej” tematem dwóch wydarzeń

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka (DZP) zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach, których tematem będą „Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej”.

Kancelaria zwraca uwagę, że Inspekcja Ochrony Środowiska i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie to najważniejsze instytucje wyznaczone do kontroli podmiotów gospodarczych, które poprzez swoją działalność mogą mieć istotny wpływ na stan środowiska. Rok 2024 przyniesie istotne zmiany w dotychczasowym sposobie wykonywania kontroli środowiskowych przez te instytucje.

W Warszawie w formie stacjonarnej

Począwszy od 1 lipca 2024 roku w ramach Wód Polskich powinna rozpocząć działalność Inspekcja Wodna. Uprawnienia przyznane nowej formacji pozwalają ją określić jako „policję ekologiczną”, co będzie miało niebagatelny wpływ na przebieg kontroli środowiskowych. Najnowsze zmiany prawne i organizacyjne w obrębie Wód Polskich wraz z dokonaną niedawno reorganizacją Inspekcji Ochrony Środowiska powodują, że kwestia kontroli środowiskowych powinna wzbudzać szczególne zainteresowanie.

Kancelaria zaprasza na spotkanie, podczas którego eksperci z zespołu ochrony środowiska, Daniel Chojnacki, Partner i Klaudia Skubiszak, Associate, odpowiedzą uczestnikom m.in. na poniższe pytania:

  • Jak przygotować zakład oraz personel do kontroli środowiskowej?
  • Jakie są prawa i obowiązki podmiotów kontrolowanych?
  • Czy podpisywać protokół kontroli?
  • Czy warto skarżyć zarządzenie pokontrolne?
  • Jakie są perspektywy kwestionowania sankcji nakładanych w związku z kontrolą środowiskową?
Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej

Pierwsze z dwóch wydarzeń odbędzie się 16 kwietnia (wtorek), w godz. 9:30-12:30, w siedzibie Kancelarii DZP (Rondo ONZ 1, Warszawa, 22 p.). więcej informacji na stronie: Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej – Konferencje – DZP. Udział zarejestrować można jeszcze dziś do końca dnia za pomocą formularza: forms.office.com.

Webinar WSSE: „Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej”

Temu samemu tematowi poświęcony będzie webinar organizowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST-PARK” (WSSE) we współpracy z DZP.

Webinar pod tym samym tytułem: „Kontrole WIOŚ, Wód Polskich i Inspekcji Wodnej” odbędzie się 22 kwietnia w godz. 10:00-11:30.

Także podczas tego spotkania ww. eksperci z zespołu ochrony środowiska DZP podpowiedzą uczestnikom jak przygotować zakład oraz personel do kontroli środowiskowej oraz jakie są prawa i obowiązki podmiotów kontrolowanych. Ponadto, odniosą się do kwestii podpisywania protokołu kontroli oraz ewentualnego zaskarżenia zarządzeń pokontrolnych. Prawnicy DZP przeanalizują także możliwości kwestionowania sankcji nakładanych w związku z kontrolą środowiskową.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu spotkań online, podczas którego eksperci DZP dzielą się z przedsiębiorcami swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze m. in. zielonej transformacji, zarządzania danymi osobowymi, ochrony środowiska czy greenwashingu.

Rejestracja oraz szczegółowe informacje dostępne są m.in. na stronie www.dzp.pl.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

partner merytoryczny

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny