Cysterna uszczelniona

16 lipca br. na stacji kolejowej w miejscowości Skibno z jednej z cystern przewożących stopioną siarkę wydobywał się dym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Sianowa. W sumie w działaniach brało udział 12 zastępów straży pożarnej.
 
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji 12 osób z budynku PKP znajdującego się bezpośrednio przy stacji kolejowej. Następnie przystąpiono do próby uszczelnienia cysterny, niestety, nieskutecznej. Udało się to dopiero po dotarciu na miejsce przedstawicieli przewoźnika oraz koordynatora ratownictwa chemicznego z Grupy Lotos i przywiezieniu przez nich nowej uszczelki do włazu. Po jej wymianie i w porozumieniu z reprezentantami Grupy Lotos podjęto decyzję, że cysterna powróci do Gdańska, bez przepompowywania siarki do nowej cysterny.
 
Na miejscu zdarzenia obecni byli także przedstawiciele Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Policji i lokalnych władz.
 
Na podstawie: www.straz.gov.pl

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny