Zużyte opony samochodowe i lodówki

Zużyte opony samochodowe i lodówki ujawnione przez policję

Gniewkowscy policjanci w jednej z miejscowości na terenie gminy ujawnili zgromadzone zużyte opony samochodowe i lodówki, które tworzyły – jak określiła to policja – nielegalne składowisko. Do sprawy został zatrzymany właściciel posesji, który odpowie za niewłaściwe postępowanie z odpadami. Jak wskazano na stronie internetowej policja.pl, musi się on teraz liczyć z karą więzienia do pięciu lat.

Zużyte opony samochodowe i lodówki – właściciel terenu z zarzutami

29. czerwca br. policjanci z komisariatu w Gniewkowie (pow. inowrocławski) uzyskali informację o nielegalnym składowisku z odpadami. Funkcjonariusze pojechali zweryfikować w terenie pozyskaną informację. Gdy wkroczyli na teren jednej z posesji rzeczywiście ujawnili tam m.in. w pomieszczeniach gospodarczych setki zużytych opon od samochodów osobowych i ciężarowych, a także części po rozebranych lodówkach. Stróże prawa zastali na terenie nieruchomości właściciela, który nie miał żadnych pozwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie gospodarki odpadami, czy ich przetwórstwa. 48-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia – wskazała policja.

W ramach policyjnych działań o zastanej sytuacji policjanci powiadomili właściwy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Urząd Miejski w Gniewkowie.

W efekcie działań podjętych przez policję, 30. czerwca właściciel nieruchomości usłyszał zarzut z kodeksu karnego dotyczący nieodpowiedniego postępowania z odpadami i został doprowadzony na przesłuchanie do oskarżyciela. Do czasu rozprawy podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Będzie też musiał usunąć zgromadzone odpady na koszt własny. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zużyte opony samochodowe i lodówki śledztwo w toku

Jednocześnie na wspomnianej stronie internetowej wskazano, że gniewkowscy policjanci nadal pracują nad sprawą, a śledztwo jest w toku.

Na podstawie www.policja.pl

fot. policja

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

partner merytoryczny

reklama

Partner Portalu