Stare fotografie znalezione w odpadach

ZUOK „Orli Staw”. Stare fotografie znalezione w odpadach

Stare fotografie znalezione w odpadach przywiezionych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” (ZUOK)! Zakład poinformował, że w dostarczonych odpadach odnaleziono kilkanaście starych fotografii.

Stare fotografie znalezione w odpadach – to nie pierwsze takie znalezisko

Jak informuje ZUOK „Orli Staw”, dzięki spostrzegawczości Łukasza Werbińskiego, kierownika sortowni i kompostowni udało się ocalić historyczne znalezisko od zniszczenia. Według Zakłądu są to najprawdopodobniej pamiątki żołnierzy z okresu służby wojskowej odbytej w jednostce w Sejnach. Fotografie datowane są na lata 30. XX w., a ponieważ na jednym ze zdjęć widnieje podpis Tłokinia 4.VIII.35 r. zdecydowano, że zostaną one przekazane do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

Warto zaznaczyć, że odnalezione, stare fotografie, to kolejna cenna rzecz uratowana przez pracowników ZUOK „Orli Staw”. Wcześniej ocalono książkę pt. „ZIEMIA I MORZA, czyli Opis Fizyki Kuli Ziemskiej” z 1873 r., która została przekazana do Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Już niedługo renowacji zostanie poddana, odnaleziona w ubiegłym roku niezwykle ciekawa i rzadka pozycja wydawnicza, pochodząca z okresu dwudziestolecia międzywojennego, pt. „PARLAMENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 1919-1927” – dodaje Zakład.

W ten sposób udało się ochronić od zniszczenia kolejną ciekawą pamiątkę z lat minionych. Przekazana do Gminnej Biblioteki pozostanie na wieki w pamięci potomnych – podsumowuje ZUOK „Orli Staw”.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. nadesłane przez ZUOK „Orli Staw”

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu